Matrace

Každá postel si zaslouží kvalitní matraci! Jak vybrat tu správnou?

Zakoupili jste si novou postel a chybí vám v ní matrace? Pak je nevyšší čas nějakou pořídit. Na trhu se jich nachází spousta, přičemž vybírat je možné z různých druhů. Záleží na tom, co člověk preferuje. Každý typ má svá specifika, s nimiž je zapotřebí počítat. Pojďme si tedy udělat malou exkurzi po těch nejznámějších provedeních matrací, jež jsou aktuálně na trhu k dispozici.

Pěnové matrace

Pravděpodobně si lidé nejčastěji kupují klasické pěnové matrace. Jejich hlavní předností je především to, že se pěna dokáže elegantně přizpůsobit tělu člověka, jenž na posteli odpočívá. Jednotlivé zóny se tvarují tak, aby páteř byla v maximálně přirozené poloze. Pohodlí máte u kvalitních dražších modelů zaručeno.

Taštičkové variace

Pamatujete si klasické pružinové matrace? Možná jste si všimli toho, že už aktuálně nejsou v původní tradiční podobě v k dispozici. Je to dobře, protože starší pružinové matrace nebyly zrovna nejpohodlnější. Taštičkové jsou typické tím, že jsou v nich pružiny efektivně uspořádány takovým způsobem, aby měl odpočívající člověk co největší komfort.

Latexové matrace

Ryze přírodní variací nákupu matrací představují bezesporu ty latexové. Vyrobeny jsou z čistě přírodního materiálu. Jejich hlavní předností je právě schopnost odolávat prachu a různým dalším organismům, jež se mohou běžně v matracích vyskytovat. Pozor si pouze dejte na velmi podezřele levné matrace z latexu, jelikož nemusí být kvalitní a nesplňují požadavky na zdravé spaní.

A co zdravotní a ortopedické provedení?

I takovéto matrace si samozřejmě můžete pořídit. Podle čeho je poznáte? Stačí se podívat na atesty, jimiž prošly. Každá matrace tohoto charakteru má certifikát, který prokazuje právě zmiňované vlastnosti. Dokážou ulehčit organismu při odpočinku a také při dlouhodobém ležení se člověk cítí pohodlně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *