Lešení

Nákup lešení a bednění: Co všechno bude vaše stavební firma potřebovat?

Jak lešení, tak i bednění patří mezi základní výbavu jakékoli stavební firmy. Pokud aktuálně uvažujete o tom, že byste rozšířili portfolio poskytovaných služeb, nebo vám dosloužilo staré vybavení, jste na správném místě. Podíváme se totiž podrobně na to, co všechno standardně stavební firma potřebuje. Nezapomeneme doporučit ani nejznámějšího prodejce a pronajímatele stavební výbavy u nás.

Lešení v mnoha podobách

V první řadě se soustřeďte na pořízení lešení. V zásobě byste měli mít hned několik různých systémů. Vybírat si mezi nimi budete pochopitelně podle charakteru konkrétní stavby či rekonstrukce. Tradičně se u menších zakázek využívá zejména lehké pojízdné lešení, jež se přesunuje přesně podle potřeby aktuálních prací. Jinak byste měli mít ale také kompletní systém standardního lešení pro realizaci fasád větších objektů. Výborná jsou modulová lešení a mnohé jiné konstrukce.

Kvalitní bednění

Určitě je zapotřebí vlastnit bednění. Optimální volbou jsou speciální dílce, které do sebe dokonale zapadají a vytvoří kompaktní tvar. Hodit se vám bude při realizaci stěn, jímek, šachet, sloupů či pilířů. Důležité je dbát při výběru na jednoduchost sestavení celého systému, na maximální pevnost a naopak minimální hmotnost.

Bednění

Zdroj obrázku: scaserv.cz

Oplocení stavby pro vyšší míru bezpečnosti

Rozhodně je zapotřebí mít připravené také vlastní mobilní oplocení. Aktuálně jsou velmi oblíbené systémy složené dílců, které jsou povrchově upraveny žárovým zinkováním. Obsahují jednotlivá pole i spojky a betonové patky. Celá konstrukce oplocení je po složení pevná a bytelná. Můžete si být jisti, že osoby bez oprávnění ke vstupu na staveniště ji jen tak jednoduše nepřekonají.

A kde si lešení a další potřebnou výbavu na stavbu pořídit? Výbornou volbou je společnost Scaserv a.s. nabízející prodej a pronájem tohoto sortimentu.

Zdroj náhledového obrázku: scaserv.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *