Kuchyně

Nač se soustředit při výběru nábytkového kování

Pořízení nábytku je během na dlouhou trať. Máte pocit, že stačí pouze nakoupit ten správný model a máte vyhráno? Možná ano, nicméně před samotným nákupem se vyplatí spoustu věcí dokonale promyslet. O jaké záležitosti se jedná? Především volba materiálu nábytku, barvy a samozřejmě také kování. To je sice na první pohled nenápadné, nicméně o to důležitější. Pokud v této oblasti tápete, nepřestávejte číst, prozradíme vám, nač se při volbě kování soustředit. Aspektů rozhodně není málo.

Materiál v hlavní roli

Možná by se dalo obecně říct, že nábytkové kování je zkrátka vyrobeno z kovu. To je do značné míry pravda, nicméně jde o to, o jaký kov se jedná. Doby, kdy se tradičně používala mosaz, jsou již dávno pryč. Tento materiál je sice hezký, relativně trvanlivý, nicméně nepraktický a zkrátka již není in. Mnohem lepší je vybírat kování z nerezu. Máte jistotu, že nebude po čase nijak měnit barvu a samozřejmě se hodí ke každému nábytku. Pohledově v žádném případě nezklame. Jinak se lze ještě setkat s hliníkem a jinými materiály. U hliníku ale počítejte s jeho ne příliš vysokou pevností.

Skříně se musí otevírat a zavírat doslova samy

Zapomeňte na škubavé pohyby a na to, že by skříňky nešly otevřít jednoduchým způsobem! Moderní kování je typické právě velmi tichým mechanismem, který funguje i při minimálním vyvinutí síly. Zkrátka stačí málo a skříňka nebo zásuvka se otevře. Rozhodně se vyplatí volit kování značkové, které nabídne spolehlivé závěsy a panty. Ani po několika letech frekventovaného využívání nábytku se vám nestane, že by se někde něco zaseklo.

Elegantní design

V jednoduchosti tkví největší síla. Toto známé rčení platí i u nábytku. Mnohdy vám postačí pouze nenápadné kování uvnitř. Skříňka se bude otevírat pouhým dotekem dvířek. Alternativ je hodně, žádné složitosti ovšem nehledejte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *