Pohovka

Nábytek do malého bytu: Jaký je ten nejlepší?

Ne každý může bydlet v ohromně velkém bytě. Průměrně jsou byty v Česku spíše menší nebo i takové, kde se bojuje s každým centimetrem. A víte, jaký nábytek do takových bytů vybrat?

Volte oblé hrany a světlé barvy!

Do malé kuchyně, obýváku či ložnice si nemůžeme bez rozmyslu pořídit všechno, co se nám líbí. Při výběru nábytku, proto musíme více přemýšlet nad materiály, barvami, ale i nad drobnými detaily. Do malého bytu se hodí spíše světlé dekory a barvy. Co se týká materiálu, ten je lepší volit hladký, bez nějakých zbytečných reliéfů a výstupků. Pokud například můžete volit mezi otevřenou policí a uzavřenou skříňkou, volte otevřenou polici. Otevřené police totiž zvětší váš prostor opticky zvětší.  Do malého bytu je také dobré zvolit oblé hrany nábytku. A to už jen z toho důvodu, že pohyb ve stísněném bytě bude o něco pohodlnější. Skvělým řeším a zároveň šetřením místa je multifunkční nábytek. Tedy nábytek s více funkcemi. Třeba rozkládací pohovka nebo taburet s úložným prostorem.

Skříně a obývací stěny do malého bytu

Pro výběr skříní do malého bytu platí v podstatě to, co pro ostatní nábytek. To znamená světlé barvy a oblé rohy. Pokud na skříň umístíte zrcadlo, nic tím nezkazíte. Místnost se v něm totiž bude odrážet a tím pádem působit i opticky větší.  Ušetřit část místa se v případě šatních skříní dá i posuvnými dveřmi. Díky takovým skříním, nepřijdete ani o centimetr prostoru navíc. Pokud máte malý obýváček zapomeňte na nábytek z masivu. Volte raději ten závěsný s otevřenými policemi. A v případě, že přece jen zvolíte stojící skříňky a komody, dejte je na nožky. Nábytek na nožkách bude působit v malém bytě vzdušněji.

 A co sedací souprava?

V malém obýváku si bohužel mohutnou rohovou sedací soupravu nedopřejete. Volte raději    pohovku se dvěma nebo třemi místy. A pokud si můžete vybrat takový model, který má úložný prostor, určitě neváhejte. Moderní jsou dnes sedačky s nízkým sedem, které opticky zvětšují prostor. Sedačky do menších místnosti je také lepší volit ve světlých barvách bez zbytečných vzorů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *