Pohovka

Nábytek do malého bytu: Jaký je ten nejlepší?

Ne každý může bydlet v ohromně velkém bytě. Průměrně jsou byty v Česku spíše menší nebo i takové, kde se bojuje s každým centimetrem. A víte, jaký nábytek do takových bytů vybrat?

Volte oblé hrany a světlé barvy!

Do malé kuchyně, obýváku či ložnice si nemůžeme bez rozmyslu pořídit všechno, co se nám líbí. Při výběru nábytku, proto musíme více přemýšlet nad materiály, barvami, ale i nad drobnými detaily. Do malého bytu se hodí spíše světlé dekory a barvy. Co se týká materiálu, ten je lepší volit hladký, bez nějakých zbytečných reliéfů a výstupků. Pokud například můžete volit mezi otevřenou policí a uzavřenou skříňkou, volte otevřenou polici. Otevřené police totiž zvětší váš prostor opticky zvětší.  Do malého bytu je také dobré zvolit oblé hrany nábytku. A to už jen z toho důvodu, že pohyb ve stísněném bytě bude o něco pohodlnější. Skvělým řeším a zároveň šetřením místa je multifunkční nábytek. Tedy nábytek s více funkcemi. Třeba rozkládací pohovka nebo taburet s úložným prostorem.

Skříně a obývací stěny do malého bytu

Pro výběr skříní do malého bytu platí v podstatě to, co pro ostatní nábytek. To znamená světlé barvy a oblé rohy. Pokud na skříň umístíte zrcadlo, nic tím nezkazíte. Místnost se v něm totiž bude odrážet a tím pádem působit i opticky větší.  Ušetřit část místa se v případě šatních skříní dá i posuvnými dveřmi. Díky takovým skříním, nepřijdete ani o centimetr prostoru navíc. Pokud máte malý obýváček zapomeňte na nábytek z masivu. Volte raději ten závěsný s otevřenými policemi. A v případě, že přece jen zvolíte stojící skříňky a komody, dejte je na nožky. Nábytek na nožkách bude působit v malém bytě vzdušněji.

 A co sedací souprava?

V malém obýváku si bohužel mohutnou rohovou sedací soupravu nedopřejete. Volte raději    pohovku se dvěma nebo třemi místy. A pokud si můžete vybrat takový model, který má úložný prostor, určitě neváhejte. Moderní jsou dnes sedačky s nízkým sedem, které opticky zvětšují prostor. Sedačky do menších místnosti je také lepší volit ve světlých barvách bez zbytečných vzorů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *