Televize

Kam umístit televizi a jak ji chránit?

Máte novou televizi? A víte, kam si ji dáte?  Je trochu větší, něž ta předchozí, ale nechcete kvůli tomu kupovat nový nábytek? Ani nemusíte, televizi totiž můžete zavěsit na stěnu.

Co je k zavěšení potřeba?

Vůbec se nemusíte bát, že by televize při zavěšení spadla. Pokud vybere správný držák televize na zeď a dodržíte pokyny k montáži, nemůže se nic stát. Při výběru toho správného držáku na televizi, je třeba znát dva údaje. Tím prvním je standard VESA, což je rozteč otvorů pro uchycení televize na držák a tím druhým hmotnost. Tyto údaje zjistíme na zadní straně televize. Instalaci usnadní malé rozměry, hmotnost držáku, ale i vodováha. Ta bývá součástí balení a zaručí vám, že bude obrazovka televize v dokonalé rovině. Díky zavěšení můžeme, tak umístit televizi do pohodlné výšky pro naše oči. Na stěnu můžete kromě televize umístit také reproduktory.

Volte televizi s certifikací

Jestliže jste si televizi ještě nepořídili, ale rádi byste, pořiďte si takovou televizi, která prošla certifikovanými D- testy. Díky této certifikaci budete mít jistotu, že televize obsahuje všechny základní parametry určené pro tuzemský trh. Navíc je doplněna o další výhody, které určitě oceníte. Například pokud nemáte možnost sledovat svůj oblíbený pořad v dobu, kdy běží v televizi. Není nic jednoduššího než si ho nahrát na USB disk. Skvělým pomocníkem je také komfortní ovládání a možnost nastavit tzv. dětský zámek.  Prostřednictvím HDMI portů zase připojíte k televizi notebook, přehrávač či herní konzoli.

Elekroniku je třeba chránit

Užívanou elekroniku je důležité také chránit. K tomu slouží přepěťová ochrana. Jedná se o zařízení, které chrání přístroje pře velkými rozdíly napětí. Chrání také elektroniku před možným poškozením izolace vyšším přepětím, než je izolace schopna vydržet.  Nejedná se však jen o ochranu při bouřkách, ale také při souběhu vodičů a kabelů. I v těchto případech může dojít k přepětí.  Některé spotřebiče dokonce mohou jak krátkodobě, tak dlouhodobě vytvářet rušivé napětí. To může být způsobovat špatní instalace nebo starší a opotřebovanější spotřebiče.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *