Knihovna

Ideální knihovna: Stylová a s velkou nosností

Elektronické knihy se vám hravě vejdou do tašky. Ovšem milovníci klasických knih, kteří se navíc rádi kochají pohledem na pestrobarevné a vyrovnané hřbety svých knih v poličkách, asi za kouzlo moderní techniky nevymění.  A jak tedy vybrat stylovou knihovnu, která pobere hodně knih?

Domácí knihovna

Existuje řada možností, jak knihy skladovat, aniž byste si z domova vytvořili skladiště. V nabídce jsou praktické knihovny, designové i speciální neviditelné kousky. Jednotlivé typy knihoven se neliší jen velikostí nebo vzhledem, ale také materiály.  Vedle stále oblíbených dřevěných knihoven jsou populární i knihovny vyrobené ze skla, papíru, plechu, plastu nebo high- tech materiálů.  Některé knihovny jsou dokonce navrženy tak, aby vůbec nebyly vidět police a celý opěrný systém. Takže to ve výsledku vypadá, že se knihy vznáší. Navíc tímto řešením můžete vytvořit z knihovny originální dekoraci vašeho interiéru.

Ideální knihovna

Ať už se vám zalíbí, jakýkoliv designový kousek, měla by knihovna hlavně umožnit knihám nejen jejich uskladnění, ale také je chránit před poškozením. Při výběru knihovny je rozhodující i množství knih, které chcete či potřebujete uložit. Někdo potřebuje knihovnu přes celou stěnu, někdo si vystačí s pár policemi.  Pokud máte doma knih opravdu hromadu, je dobré nechat si vyrobit knihovnu na míru. Pro děti je manipulace s knížkami z knihoven obtížná. Knížky se z polic těžko vytahují. Řešením může být přepažení polic, vzniknout tak menší díly. Navíc díly, které rozdělíte i barevně a rozměrově, usnadní to orientaci nejen dětem, ale i vám.

Užitečné tipy

Jestliže se bojíte, že dlouhé police se po čase budou pod tíhou knih prohýbat, volte raději police kratší nebo zesílené police. Ty mohou být pak klidně i o větší délce. Police by také měli být výškově nastavitelné, myslete na to hlavně v případech, kdy si knihovnu necháváte vyrobit na míru. Přece jen nemají všechny knihy stejný rozměr. A co se týká údržby a úklidu, pokud nechcete řešit problémy s usazujícím se prachem, můžete klidně celou nebo jenom část knihovny nechat zasklít.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *