Vypínače

Chytré vypínače do vašeho bytu?

Vypínače dnešního moderního světa už umějí více než jen rozsvítit nebo zhasnout světla v místnostech. Ve spojení s moderní elektroinstalací a designem jsou tak vypínače nejen hezké, ale i chytré. A z jakých vypínačů máme na výběr?

Materiály

I když je u vypínače důležitá hlavně funkce a praktičnost, při výběru rozhoduje většinou spíše vzhled a cena. Ovšem to, co se skrývá uvnitř vypínače, je od každého výrobce stejné. Každý vypínač se kromě vlastního těla skládá z rámečku, klapky, stěny a strojku. Vypínače se obvykle vyrábí z plastu, bakelitu či porcelánu. Výjimku zastávají pouze luxusní řady od renomovaných výrobců. Na takovém vypínači pak můžete najít třeba rámeček z kamene, skla nebo nerezu. Dokonce si můžete nechat vytvořit i vypínač na zakázku dle vašich vlastních nápadů a návrhů.

Malý přístroj s velkým vlivem

Vypínač je malý přístroj, avšak má významný vliv na celkovou podobu našeho domova. Alespoň jeden vypínač a zásuvku totiž  najdeme v každé místnosti. Vybírat tak vypínače jen podle stylu není dostačující.  Důležitým kritériem při koupi je také tvar a barva vypínače.  Ideálně by měl vypínač ladit s celkovým pojetím interiéru v domě či bytě. Pokud máte každý pokoj zařízený v jiném stylu, nemusíte pro každou místnost vybírat jiný vypínač. Zaručeně bude stačit, když se budete držet jedné stylové linie v celé domácnosti. Kromě klasického hranatého designu jsou na výběr také organicky zaoblené vypínače nebo třeba retro vypínače. Do moderně zařízeného domova se hodí jednoduchý tvar ve vámi zvolené barvě naopak majitelé bytů a domů v rustikálním stylu určitě ocení vypínače s rámečkem ze dřeva nebo porcelánů. Do velkých místnosti můžete zase použít designové vypínače.

Víc než jen design

Designem to však nekončí. Pokud plánujete stavbu či rekonstrukci domu, můžete místo klasických vypínačů zvolit ty s inteligentní elektroinstalací. Výhodou takových vypínačů je možnost řídit jedním tlačítkem osvětlení, stínění, vytápění nebo třeba elektrické spotřebiče a další. Ovládat je můžete manuálně i na dálku za pomoci Wi-Fi a chytrého telefonu. Tyto funkce oceníte hlavně asi v zimě při zapínání a vypínání topení nebo v létě při zatahování žaluzií, aby do dané místnosti nesvítilo slunce.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *