Sušení hub

Na optimální sušení hub vám stačí stará síť na okno

Houbová sezona aktuálně kulminuje a rozhodně stojí za to vyrazit. Jednak si člověk odpočine od nepříjemné roušky a jednak zapomene na stres a shon, které bohužel často doprovázejí mnohá zaměstnání. Když už si domů donesete kopec různých hub, je třeba s nimi nějak rozumně naložit. Výbornou volbou a jedním z nejtradičnějších a nejjednodušších způsobů uchování hub je jejich sušení. Jak na něj, aby bylo co možná nejefektivnější?

Na klasický plech s papírem raději zapomeňte

V mnohých domácnostech se houby jen pokrájí na tenčí plátky a následně suší na plechu. Ten se vystýlá různými papíry. Často se jednalo o noviny, jež byly naprosto nevhodné. Vždyť se houby na samotný papír lepily, a navíc se na ně dostávala ještě tiskařská barva, což pak ve finále člověku konzumujícímu houby rozhodně nijak dobře neudělalo. Dnes se používá pečicí papír, přesto ale o nic ideálního nejde.

Sušení hub na plechu

Sušení hub na plechu: Zdroj obrázku Pixabay.com

Stará síť do okna jako ideální záležitost

Máte-li doma staré muší okno, nemusíte nic řešit. Vyhráli jste. Jen je třeba povrch sítě pořádně očistit od prachu a jiných nečistot. Pak už můžete pokrájené houby na její povrch bez obav pokládat. Počítat můžete s tím, že dokonale proschnou jak z horní, tak i ze spodní části. Přesto není od věci houby čas od času otočit. Nakonec už budou sušší a manipulace s nimi mnohem jednodušší. Jinak je možné koupit také novou síť na okna a rám pro sušení si vyrobit. Pro zručnějšího kutila nic složitého.

Síť na houby

Sušení hub na síti: Zdroj obrázku Pixabay.com

Sušit houby zvládnou i sušičky

Pokud máte málo času, není problém houby usušit také v sušičce. Nakrájíte je na plátky o síle cca 0,5 cm a rozložíte na tác, který je v sušičce. Následně se budou houby sušit při teplotě pohybující se mezi 40 až 50 stupni Celsia. Zpočátku se mohou sušit i na nižší teplotu.

Sušení hub na síti: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *