WC

Tipy na efektivní a rychlé čištění wc bez chemie

Krásná čistá toaleta je pro mnohé z nás jakousi samozřejmostí. Bez práce se ale její čištění v žádném případě neobejde. Práce, která není vůbec příjemná. Mnohdy se používají nejrůznější přípravky, osvěžovače, odstraňovače vodního kamene a podobně. O zrovna ekologické řešení se nejedná. Čištění toalety je možné řešit bez problémů klidně i bez chemických prostředků. Jak? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Ocet jako přírodní zázrak

Jedničku v efektivním úklidu představuje obyčejný ocet. Je dokonale šetrný a maximálně účinný. Jedná se fakticky o slabou kyselinu, která působí a není nijak nebezpečná. Potíže v domácích čistírnách odpadních vod ocet také nezpůsobí. Ideální je zředěný vodou. Vyčistí povrchy, desinfikuje a pomáhá leštit. Vynikající je i na připálené nádobí a k odstranění mastnoty. Pokud vám zrovna dvakrát nevoní, použijte po něm trochu aviváže. Usazeniny v toaletách odstraní dokonale.  Toaleta

Toaleta: Zdroj obrázku Pixabay.com

Soda pomůže také

Výborná je také jedlá soda. Obyčejný bílý prášek umí odstranit nejrůznější skvrny nejen na toaletě, ale také oděvech a jinde. Skvělá je také ve směsi s vodou jako abrazivní činidlo. S octem se dokonale doplní Optimální je koupit pro úklid větší balení sody, klidně pětikilové. Zaplatíte za ni mnohem méně peněz, než kdybyste ji kupovali v malých sáčcích. Takto balená soda je určená spíše k přípravě pokrmů.

Jak na silně znečištěnou toaletu?

Optimální je vybrat vodu přímo z mísy kelímkem a následně prostor naplnit octem. Pokud ocet necháte působit přes noc delší dobu, dokáže doslova divy. Při běžném úklidu toalety, která není až tak extrémně znečištěná, ocet aplikujte všude včetně míst, jež se nachází pod okrajem samotné mísy. Výborný je mimo jiné i roztok kyseliny citrónové. Pro provonění prostoru se dá použít esenciální olej.

Toaleta: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Tomáš Odpovědět

    A opět zavádějí nadpis🤔 Ocet, soda nejsou asi chemické látky. Ale napsat za použití prostředků dostupných v každé domácnosti asi autorovi nepřijde tak zajímavé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *