Možnosti osvětlení akvária

Terária a akvária musí být kvalitně nasvětlena, jinak pochopitelně nepůjde vidět jejich obsah, což je do jisté míry jakýmsi základním posláním každého akvária či terária. Možností volby kvalitního osvětlení pro vaše rybičky anebo plazy je celá řada, přičemž není problém volit skutečně takové osvětlení, které bude schopno dát konkrétnímu akváriu zcela nový rozměr. Podívejme se tedy na možnosti, kterými můžete upoutat každou návštěvu, která k vám dorazí a bude se dívat na akvárium či terárium.

Žárovky pouze do terárií

Klasické žárovky dnes už určitě nikoho nějak zvlášť neosloví a v akváriu rozhodně nemají v podstatě co dělat. Každopádně do terária ještě žárovky patří, a tak není nijak od věci je právě pro své milované plazy pořídit. Žárovky vyžadují vyloženě suché prostředí, v opačném případě by mohlo dojít k velkým nepříjemnostem spjatým především se zkratem. Žárovky mohou být jak ve standardním, tak i v úsporném anebo led provedení.

LED svítidla akvárium prozáří

Chcete-li mít vaše akvárium nasvíceno skutečně maximálně skvěle po všech stránkách, pak je nejvhodnější moderní led osvětlení. To je maximálně možně úsporné a není problém je volit klidně i v barevné podobě. Hezké je ryze studené bílé světlo, které dokáže celé akvárium v maximální možné míře nasvětlit. Není ale problém klidně volit i teplo bílou, anebo žlutou barvu. Ta je ale vcelku nemoderní.

Nastavte si osvětlení dle potřeby

Osvětlení do akvária je možné nastavit přesně podle vlastní potřeby tak, aby bylo co možná nejpohodlnější. Klasiku představuje zejména časový spínač, který dokáže přesně spouštět samotné osvětlení v případě, že to budete potřebovat. Rozhodně možná stojí zato i nějaká ta fotobuňka, která ulehčí stav.

 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.