zděný krb

Možnosti obezdění teplovodní krbové vložky

Krb v domácnosti může být nejen skvělou dekorací, ale klidně poslouží i jako jedinečný zdroj tepla pro kompletně celou domácnost. Teplovodní krbové vložky dnes dokážou doslova a do písmene divy, a tak mohou klidně vytápět efektivně celou domácnost včetně ohřevu vody. Hodně důležitý je ale i vzhled krbu, který se může různit. Každá domácnost je odlišná, ale stylovou atmosféru můžeme vyvolat hned několika podobami obezdění krbu. Podívejme se na ně tedy podrobněji.

Lícové zdivo

Skvělé možnosti obezdění nabízí především lícové zdivo. Díky němu bude možné krb obezdít jako součást interiéru, která nebude vypadat stejně, jako je tomu u ostatních nezbytných komponentů uvnitř domu. Taková rohová krbová vložka obezděná tímto typem zdiva vypadá neotřele a i ze zdánlivě zašedlého usedlého rohu místnosti dokáže vytvořit moc hezké místo, které bude mít své kouzlo.

Klasické obezdění standardní omítkou

Obezdění krbu v klasické podobě je asi nejideálnějším řešením pro ty, kdo nechtějí mít s obkládáním žádnou velkou práci. Pokud se totiž obkládají stěny, pak se může totožným způsobem postupovat i u krbu. Ten ale bude ve finále tvořit jednolitou součást interiéru. S tím se musíte hned na počátku smířit. Mnohdy je možné sice barevně krby poněkud odlišit od ostatních součástí dané místnosti, nicméně nejde o nijak razantní řešení. Jinak bývá u tohoto obezdění problém i s nečistotou na přední stěně. Vše ale může efektivně řešit krbová vložka se zadním přikládáním.

Kámen, dřevo a jiné materiály

Pokud chcete mít krb neotřelý a v přírodním kabátu, pak určitě nezapomínejte na některé kompozitní ryze přírodní materiály. Výborné jsou obklady ze štípaného kamene, které vypadají moc hezky a dokážou vytvořit tu pravou atmosféru. Ke krbu může přijít jako doplněk i dřevo. Potíž ale tkví v jeho hořlavosti, takže je vhodnější se mu raději vyhnout.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *