platostová houpačka

Dětská plastová houpačka a její podoby

Dětský koutek na zahradě je dnes jakousi samozřejmostí, bez které se obejde jen málokterá domácnost. Jeho základem je většinou pískoviště a dětský domek. Chybět by ale neměla ani dětská houpačka. Ta se dříve nakupovala vyloženě v dřevěné podobě, a to proto, že k dispozici žádná jiná nebyla. Dnes jsou v nabídce mnohých internetových i klasických obchodů houpačky plastové, které rozhodně dokážou vytvořit tu pravou atmosféru a budou sloužit kvalitně velmi dlouhou dobu. Podívejme se na typy těchto houpaček, jež se nejčastěji kupují.

Houpačka pro nejmenší děti

Tento typ houpačky je typický především kompletně uzavřeným tvarem. Do houpačky musíte dítě posadit a jen velmi těžko se z ní dostane samo. Většinou je tato houpačka vytvořena z jednoho kusu plastu a bez větších potíží ji lze sehnat v jakémkoli obchodě s hračkami. Dětská plastová houpačka tohoto typu musí mít atest. Na ten si dejte pozor a pečlivě si zboží zkontrolujte. Dále je třeba brát v potaz i její celkovou nosnost. I když pokud je dítě již těžší, pak ani svými rozměry do houpačky nevejde.

Klasická houpačka

Pokud chcete ušetřit a volit standardní model houpačky, pak se jeví jako ideální klasická houpačka, která je složena z jednoho plastového prkna. Nedisponuje tedy opěrákem a ani dalšími součástmi. Určitě je třeba říct, že tato dětská plastová houpačka pro nejmenší určitě není. Bezpečnost by v tomto případě určitě nebyla na optimální úrovni. Její nosnost se pohybuje okolo 60 kilogramů v maximu.

Plastová houpačka pro dvě děti

Hodně frekventovaná je dnes i houpačka pro dvě děti. Ta je typická především tím, že se děti houpou naproti sobě. Její cena je ovšem také mnohem vyšší, než je tomu u jakýchkoli standardizovaných typů houpaček. Kupujete ji ale pro dva, takže i takto lze do značné míry ušetřit.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *