kuchyňská deska

Moderní kuchyňská pracovní deska a její možnosti

Kuchyňská pracovní deska tvoří doslova srdce kuchyně. V minulosti nebyl její výběr nijak složitý, jelikož byla vyrobena z masivního dřeva, jež bylo precizně opracováno a včleněno designově do určitého barevného provedení interiéru kuchyně. Dnes se ale objevují i jiné materiály, jež jsou schopny nabídnout skvělé možnosti. Podívejme se tedy na jednotlivé typy kuchyňských desek. Soustředit se přitom budeme na jejich výhody a nevýhody.

Klasická dřevěná kuchyňská deska

Asi největší klasikou je masivní dřevěná kuchyňská deska, která je jakousi sázkou na jistotu. Dřevěné kuchyňská deska nemusí být nezbytně z masivu, který je poměrně drahý. V současnosti se vyrábí mnohé dřevěné desky, jejichž základem je dřevotříska a jsou potaženy laminem. Tyto desky jsou hmotnostně poněkud lehčí, než je tomu u desek masivních a mohou přitom sloužit úplně stejně. V každém případě tyto desky nevyjdou ani cenově nějak extrémně draho. Vyrobit je přitom lze fakticky v jakémkoli odstínu dle libosti.

Moderní skleněná kuchyňská deska

Sklo je materiálem přítomnosti i budoucnosti. Není potíž vybrat si opravdu hezkou kuchyňskou desku, která je schopna ve skleněné podobě maximálně oživit jakýkoli interiér. Stačí si jen vybrat konkrétní variantu. Výbornou volbou je mléčné sklo, které je minimálně průhledné. Nejdou na něm tolik poznat škrábance, jimž se časem bohužel nevyhne nikdo. Výborně vypadají i černé kuchyňské desky, které se hodí do bíločerné kuchyně anebo do tmavějších kuchyní.

Kámen se dnes dere do všech interiérů

Klasikou v jakémkoli interiéru je i kámen. Ten se umí dostat prakticky všude a kuchyně není výjimkou. Je jasné, že korpus celého pracovního stolu musí být poněkud odlišný a stabilnější, nicméně kámen může třeba v žilovém provedení vypadat doslova skvostně. Ideální j volit více barevné variace, které jsou schopny krýt případné oděrky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *