střešní okna

Vyberte správná střešní okna

Kvalitní střešní okna mohou vytvořit i ze zdánlivě zašlé půdy a nevyužitého prostoru kouzelné místo, v němž se budete cítit maximálně příjemně a pohodlně. Současné možnosti půdních prostor se různí, nicméně bez oken a světla je každá půda pouze místností, jež není fakticky obyvatelná, Výběr střešních oken je dnes perfektní a není potíž vybrat si přesně taková, která vám budou vyhovovat. Co je tedy nutné si předem rozmyslet a jakým způsobem lze efektivně střešní okna vybírat. Aspektů výběru není mnoho a určitě si lze vybrat skutečnou kvalitu, na niž se budete moci spolehnout po celý život. My se budeme v následujícím textu soustředit výhradně na typy střešních oken.

Kyvná střešní okna

Při výběru střešních oken je důležité myslet na to, jaký by měl být mechanismus otvírání střešního okna. Pokud chceme větší prostor pod samotným oknem, pak jsou ideální střešní okna kyvná. Ta se otáčí okolo středové osy, a to do úhlu 160 stupňů. Tato okna jsou pohodlná zejména pro hospodyňky. Ty je bezpochyby pohodlně umyjí. Jejich montáž je maximálně jednoduchá a rychlá. Jedná se o okna, jež se dávají spíše do nižších domů.

Výklopná střešní okna

 Jestliže máte vyšší dům se střechou, která se vyznačuje nízkým sklonem, pak je vhodné volit střešní okno výklopné. To se otevírá směrem ven. V horní části tohoto typu oken se nacházejí čepy, díky kterým okna drží v otevřeném stavu. Vynikající vlastností těchto oken je to, že nabídnou fakticky neomezený výhled směrem ven.

Výklopně kyvná střešní okna

Pokud jste ochotni dát za střešní okna mnohem větší finanční prostředky, pak není problém volit střešní okna, která budou míchat oba dva typy předchozích. Mohou být tak pohodlně otevíratelná a také omyvatelná. Zapomenout nemůžeme ani na ventilační klapku, jež určitě dokáže zajistit výměnu vzduchu i tehdy, když je okno kompletně zavřené.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *