Moderní kuchyně náhled

Moderní kuchyně v roce 2019: Jaké trendy vládnou?

Uvažujete o kompletní výměně stávající kuchyně, nebo řešíte novostavbu? Ať už tak či tak, rozhodně je zapotřebí inspirovat se a podívat se na nejmodernější trendy, které se v této oblasti prosazují. Jsou určitě hodně zajímavé a výsledek v podobě maximálně funkční a elegantní kuchyně vás stoprocentně bude bavit. Že toho o nejnovějších trendech moc nevíte? Vůbec nevadí, v následujících řádcích se na ně zaměříme mnohem podrobněji. V hlavních rolích při řešení nové kuchyně jsou zejména ergonomie, optimální umístění jednotlivého nábytku a volba těch nejlepších materiálů.

Moderní kuchyně

Zdroj obrázku: jninterier.cz

V zajetí minimalismu

Minimalistické pojetí interiéru není dnes žádnou zvláštností. Naopak, ani v kuchyni není třeba mít příliš zdobných a především prostorově objemných prvků. Vizuální dojem a funkčnost jsou zkrátka v hlavních rolích. Kuchyňská čílka už většinou nemívají úchytky a poměrně elegantně, nikoli robustně, jsou řešené i kuchyňské desky.

Elegantní barevné variace

Co se týká barevných variací, pak se hodně prosazuje zejména zelená a šedá. Prozrazují to ostatně i mnohé fotogalerie kuchyní. Moc hezké jsou například antracitové odstíny nebo kamenná šedá barva. U zelené barvy jsou trendy odstíny oliv či šalvěje. Zapomenout přitom nelze ani na sklo, jež se nabízí v různých variacích od čirého až po tmavší či mléčné. Zmínit je třeba tradiční přírodní materiály v čele s masivním dřevem.

Ergonomie a jednoduchost

Ještě v době plánování kuchyně je zapotřebí myslet na každý detail. Dodrženy by měly být jednotlivé zóny, skladovací počínaje a přípravnou konče. Dřezy se mnohdy integrují přímo do pracovních desek a úsporné jsou i vestavěné skříně. Opomenout nemůžeme ani smart technologie. Chytré spotřebiče vám pomohou s vařením, pečením, smažením i úklidem. Optimální je volit také přímo nábytek na míru. Nechat si takovouto moderní kuchyni můžete třeba u společnosti JN INTERIÉR.

Zdroj náhledového obrázku: jninterier.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *