Malování dětského pokoje aneb Volba barvy dokáže podpořit hravost, koncentraci či spánek

dívčí pokoj

Zařizujete dětský pokoj? Řešíte vymalování dětského pokojíku? Zde je třeba se zaměřit na barvy, které mají pozitivní vliv na dětskou koncentraci, hravost i spánek. Jakou barvu zvolit a proč?

Dětský pokoj je prostorem, kde si dítě hraje, odpočívá i spí. Jedním z klíčových prvků, kterým lze ovlivnit celkovou atmosféru i dojem z pokoje, je volba barev. Které barvy jsou vhodné pro dětský pokoj?

Jasná a veselá oranžová

Oranžová barva je optimistická, veselá, jasná. Pokud se pro ni rozhodnete, tak pamatujte, že zlepšuje socializaci i komunikaci. Děti, které si hrají v místnosti s oranžovými barvami, mají tendenci více spolupracovat, jakožto být sebevědomější. Oranžová barva může u ostýchavého dítěte probudit upovídanost, tak příliš oranžové ho může zahltit a způsobit pocit podrážděnosti. Proto zvolte jemnější odstíny oranžové, stejně tak můžete zkombinovat s jemnými odstíny zelené či neutrální krémové.

Optimistická žlutá pro lepší koncentraci

Žlutá barva je veselá, prosvětlí a oživí interiér. Barva, která má vliv na lepší dětskou koncentraci i paměť. Je třeba myslet na to, pakliže máte dítě, které má problémy s usínáním či se budí brzy ráno, pak žlutá barva může tento problém ještě zhoršit. Proto je vhodné žlutou zkombinovat se šedou, s modrou či zelenou.

Růžová do dívčího pokoje

Růžovou mají děvčata rády. Barva, která má uklidňující a podporující efekt empatie a péče. Nevýhodou však je, že se růžová barva dokáže znechutit rychleji než jakákoli jiná. Pravdou je, že děti vyrůstající v místnosti s nadměrným množstvím růžové, pak začnou tuto barvu nesnášet. Pokud je této barvy příliš, může to mnohdy na dítě působit dráždivým dojmem.

Uklidňující zelená

O zelené barvě je známo, že má uklidňující efekt. Pakliže plánujete, že si dítě bude dělat úkoly ve svém pokoji, je zelená skvělou volbou. Platí správný výběr odstínu. Čím tmavší bude, tím ponuřejší místnost. Vhodná je mátová či čajová zeleň.

dětský pokoj

Foto: Pixabay

Modrá je vždy dobrá

Modrá jasně vede, co se týče barvy do chlapeckého pokoje. Jen si dejte pozor, abyste to s modrou nepřehnali. Pokud je místnost doslova přesycena modrou barvou, nemusí už působit tolik uklidňujícím efektem. Je lepší modrou vyvážit s nádechem optimistické žluté či jasné červené.

Zdroj: homebydleni.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay