Lité podlahy

Lité podlahy v interiéru: Sázka na rovný a spolehlivý podklad

Realizace podlah patří mezi standardní činnosti, na které přijde při stavbě nebo rekonstrukci konkrétního objektu řada. V minulosti se jednalo o vcelku zdlouhavý proces, při němž se používal suchý beton, jenž se míchal přímo na stavbě a ve finální fázi se vyrovnával. Dnes už jsou technologie mnohem dál, a tak si většina stavebníků nechává podlahy vylít. Jaké jsou tedy základní přednosti tohoto postupu, o které druhy podkladu se jedná a na jakou společnost se obrátit? Na všechny tyto otázky si postupně odpovíme v tomto článku.

Lité podlahy

Zdroj obrázku: fabryfloors.cz

Typy litých podlah

Moderní lité podlahy lze volit ve dvou podobách. Každá z nich je do jisté míry specifická a realizuje se v různých interiérech. Jedná se tedy o tyto varianty.

Betonové lité podlahy

U této podlahy se setkáváme s velkou předností v podobě rezistence vůči vodě a vlhkosti. Ideální jsou betonové podlahy především v koupelnách a garážích. Při lití se vyznačuje samonivelačními vlastnostmi, takže povrch je rovný. Realizace je navíc velmi rychlá a obejde se bez většího množství pracovníků, což pochopitelně ušetří další peníze.

Anhydritové lité podlahy

Tento druh podkladu se vyznačuje především vynikající tepelnou vodivostí. Je optimální pro realizaci staveb, u nichž se počítá s podlahovým vytápěním.

Rychlost, přesnost a kvalita

Přesně tyto atributy dokáží splnit lité podlahy. Co se týká rychlosti, již za 48 hodin po realizaci můžete na nové podlaze vyrazit na procházku. Po 10 dnech ji lze plně zatížit. Vzhledem k samonivelačním schopnostem nemusíte mít o rovnost povrchu starost. Následné položení podlahového vytápění bude doslova hračkou. A výdrž? Minimálně několik desítek let.

Lité podlahy

Zdroj obrázku: fabryfloors.cz

Obraťte se na specializovanou firmu

Při řešení litých podlah je zapotřebí obrátit se na profesionály. Právě specializovaná firma vám dokáže nacenit veškeré práce, nabídne zajímavou celkovou cenu a vše realizuje rychle a efektivně. Naším tipem je společnost Fabry Floors. Prohlédnout si nabídku jejích služeb můžete přímo na www.fabryfloors.cz.

Zdroj náhledového obrázku: fabryfloors.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *