Koupelna

Jak správně vybrat sprchový kout?

Koupelna by měla místem pohody a příjemného osvěžení po celém dni i před ním. Pokud koupelnu teprve zařizujete, jistě jste došli také k výběru sprchového koutu. Což není jednoduchá záležitost. Na trhu je totiž nabídka rozmanitá, rozdíly však nejsou jen v ceně, ale i kvalitě. A jak vybrat sprchový kout, abychom byli spokojeni?

Široká nabídka

Při výběru sprchového koutu je nutné zvážit hned několik faktorů. Mezi ně patří jak design, funkčnost, komfort, tak technické vlastnosti. Na trhu najdete sprchové kouty o různých velikostech, materiálech i provedeních.  Sprchové kouty mohou být tedy bezrámové, částečně rámové nebo rámové stěny s různými profily. Co se týká dvířek, vybírat můžete křídlové dveře široce otevíratelné, posuvné dveře či pevné zástěny do větších koupelen. Na výběr jsou i různé varianty skel. Čiré, dekorované, skla se sítotiskem nebo tónované. Zkrátka spoustu věcí k řešení, s tím, že musíte neustále myslet na kvalitu sprchového koutu.

S vaničkou nebo bez?

Jestliže chcete místo vany sprchový kout nebo ho jen připojit k vaně, musíte si první řadě ujasnit, zda budete stavět sprchovou zástěnu na vaničku nebo na dlažbu. Koupelna už totiž není pouze místem očisty, ale i relaxace. Kontakt bosých nohou se studenou dlažbou však nemusí být mnohdy příjemný. Sprchový kout s vaničkou, vyráběny z litého mramoru, poskytne tepelnou izolaci a navíc tlumí hluk. Sprchovou vaničku můžete nainstalovat na nožičky s předním panelem nebo přímo na podlahu. Naopak ti, kteří preferují spíše jednolitou podlahu s volným přechodem do sprchového koutu, je lepší zvolit sprchový kout bez vaničky.

Atypické koupelny

V případě, že máte prostorově atypickou koupelnu včetně různých výřezů, zkosení nebo zkrácení bočných stěn, je ideální řešením volba bezrámové zástěny PUR. Bezrámové zástěny se také pyšní širokou nabídkou nejrůznějších provedení spolu s příslušenstvím. Typová řada PUR je navíc doplněna o antiplakovou úpravu skla a zapuštěné panty se zdvihovým mechanismem. Tyto skvělé vychytávky, tak zjednoduší práci při čistění.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

One Ping

  1. Pingback: Triky na čištění sprchového koutu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *