Lamelový rošt, polohovací rošt či nějaký jiný?

Postelové rošty patří mezi poměrně hojně diskutovaná témata a je třeba říct, že by se jejich výběr neměl podceňovat. Ostatně právě rošty napomáhají ke zdravému spánku stejně, jako je tomu u matrací a samotných postelí. Podívejme se tedy na základní kritéria výběru postelových roštů a také na konkrétní typy, které si můžete vybrat. Určitě se dozvíte velmi cenné informace využitelné vždy, když budete vybírat novou postel anebo jen shánět samotný rošt do té stávající.

Co brát v potaz při výběru roštu

Pokud vybíráte postelové rošty, měli byste brát v potaz především jejich polohovatelnost. Spousta z nás potřebuje mít v posteli dokonalý komfort, kterého dosáhneme pouze tehdy, když si konkrétní rošt přesně nepolohujeme dle našich představ. Jestliže ale potřebujete postel vyloženě na spaní anebo na ležení v jedné poloze, pak není třeba kupovat polohovatelné lamelové rošty, které jsou logicky finančně úplně někde jinde. Dále je vhodné dát si pozor na celkové množství zdravotních zón, jež jsou součástí roštu. Důležité je logicky i dřevo, z něhož je rošt vyroben. Může se jednat jak o tvrdé, tak i o měkké dřeviny.

 Ahorn Primaflex

Tento nepolohovatelný rošt o rozměrech 100 x 200 cm nabízí vysoký komfort. Jeho minimální celkový výška 5 cm jej předurčuje i pro postele, v nichž matrace vyčnívají nad horní hranu postele, a to poměrně hodně. Lamely jsou u tohoto roštu maximálně pružné a disponují třemi anatomickými zónami. Rošt tak dokonale dýchá a je schopen efektivně reagovat na různorodou zátěž. Jeho služeb tak mohou využít osoby s různou tělesnou hmotností. Cenově začíná na 1 143 korunách.

Ahorn PrimaflexAhorn Primaflex

Zdroj obrázku: srovname.cz

Kolo Twinflex KF

Potřebujete-li spíše polohovatelný rošt, pak se vyplatí model Kolo Twinflex KF o stejných rozměrech. Rám roštu je vyrobený z měkkého březového dřeva, které je na sobě systematicky navrstveno. Pohodlnost zajišťuje i uchycení lamel v pružných pouzdrech. Pás fungující jako vyztužení zajistí mnohem lepší rozložení hmotnosti. Vynikající je i výškově nastavitelná opěrka hlavy.

Kolo Twinflex KFKolo Twinflex KF

Zdroj obrázku: srovname.cz

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.