pračka

Jak vybrat kvalitní a spolehlivou pračku

Pračka se řadí mezi spotřebiče, které jsou zapotřebí v každé domácnosti. Rozhodně je tak zapotřebí dát si pozor na to, co vlastně kupujete. Pračku si nevybíráte pouze na krátkou dobu, ale sloužit by vám měla několik let. Její ovládání by přitom mělo být co nejjednodušší a práce s ní obecně maximálně pohodlná a příjemná. Pokud nevíte, podle jakých kritérií byste tedy měli pračku vybírat, pak se začtěte do následujících řádků, v nichž vám to určitě přehledně prozradíme.

Možnost plnění a cena pračky

Velmi důležitá je především možnost plnění pračky. Pro mnohé z nás je nejlepší pračka ta, která je maximálně prostorná a vyznačuje se plněním z boční strany. Do pračky se prádlo vkládá jednoduše a tradičním způsobem. Modely s bočním plněním jsou optimální hlavně do větších prostor. Máte-li doma pouze malou koupelnu anebo technickou místnost, pak si určitě pořiďte spíše pračku horním plněním. To sice není tak pohodlné a do pračky nevidíte, nicméně zejména modernější modely s LCD ovládacím displejem. Velmi důležitá je i cena. Na Nejlepsiprodukt.cz si můžete pohodlně najít tu úplně nejvýhodnější.

Energetická náročnost

Nezapomínejte ani na spotřebu energie, kterou bude pračka mít. Nejvýhodnější jsou pračky řazené do energetické třídy A+ a výše. Pračka sice nepatří mezi spotřebiče, které by se nějak výrazně podílely na vysoké spotřebě energie, nicméně i tak stojí za to zvolit úspornější variantu. Modely byste měli srovnat a najít ten nejvhodnější. Testkvality.cz vám prozradí o pračce veškeré parametry.

Porovnávejte i ostatní parametry

Při koupi pračky byste měli myslet i na další parametry, které mohou rozhodovat o tom, jestli se jedná o výhodný či nevýhodný model. Podobně je na tom ostatně i test kuchyňských robotů, které prozradí vše o parametrech těchto kuchyňských pomocníků. U pračky je dobré ještě myslet i na integrovanou sušičku, na ždímání a mnohé další programy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *