Kvalitní wi-fi router zajistí dokonalé připojení

Chození po interiéru vašeho domu a hledání signálu na internetu určitě nebude patřit mezi vaše oblíbené koníčky. Chcete-li se tohoto nepříjemného zážitku vyvarovat, spolehněte se na kvalitní wi-fi router, jenž umí zajistit maximální pohodu při práci či zábavě na internetu. Připojení tabletu, chytrého a klasického telefonu pro vás bude naprostou hračkou. Router vybírejte dle několika velmi důležitých základních kritérií, ze kterých se pokuste co nejméně slevit. Jde sice o elektroniku, ale ne o takovou, která by se měla nějak často kazit podobně, jako je tomu u jiného spotřebního zboží denní potřeby.

Signál a rychlost přenosu dat

Určitě si při výběru routeru dejte pozor na dosah signálu, který z routeru vychází. Ne každý router s wifi dosáhne tam, kam potřebujete. Připojení k síti se sice mnohdy odvíjí i od toho, jaký máte přijímač, nicméně na routeru také záleží. Vhodné je se soustředit i na rychlost přenosu dat z routeru. Čím je rychlost vyšší, tím bud logicky vaše práce na internetu efektivnější a kvalitnější. Bezproblémové musí být i nastavení routeru.

I design routeru někdy rozhoduje

Jestliže se rozhodnete pro to, abyste měli router někde na očích, pak v případě hezkého kousku určitě neučiníte krok zpět. Většinou se ale wi-fi router schovává za televizi anebo někam za poličky, aby nebyl vidět a nerušil jednolitý pocit z hezkého interiéru. U routeru není špatné také sledovat počet usb portů a zejména těch s rychlostí 3.0.

Naše tipy na spolehlivý router

Chcete-li na koupi routeru ušetřit, pak je výbornou volbou poměrně levný router D-Link DIR 826L. Rychlost 600 mb za vteřinu vám musí v domácnosti bohatě stačit. Pokud se ptáte, jak nastavit router, tak tento si nastavíte bez větších problémů online. Jeho provoz je maximálně spolehlivý a vydrží velmi dlouho. Pokud hodláte do routeru investovat, pak volte Netgear R6300 za cenu okolo 4500 korun.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.