Obložení za krbová kamna

Obložení stěn za krbová kamna jednoznačně patří

Obložení za krbová kamna jednoduše patří a jen těžko bychom hledali domácnost, ve které chybí. Funkce má toto obložení celou řadu a zcela určitě není možné je podceňovat. V první řadě je třeba jmenovat především estetické hledisko, kdy za kamny vytvoří obložení zcela přírodní hezky vypadající pozadí, které bude lahodit oku každého příchozího. Zapomenout ale nelze ani na praktické účely umístění obložení za krbová kamna. Z kamen jde ven popel při každém jejich otevření. Pokud máte vzadu světlou zeď tak věřte, že dlouho světlá určitě nebude.

Výběr a nákup obložení

Základem celého procesu řešení obložení stěn za krbovými kamny je samotný nákup obložení. Ten můžete sice na počátku realizovat prostřednictvím internetu, nicméně později se stoprocentně poohlédněte po klasických supermarketech anebo menších prodejnách a obložení si ohmatejte vlastníma rukama. Podívejte se přímo na velikost dílců obložení, na jejich strukturu a také na to, jestli se vám bude líbit přírodní kámen či jiný materiál. Myslete také na cenu za požadované zboží. Není nutné za obložení dávat horentní sumy.

Přilepení obložení na stěnu

V interiéru obložení stěn nemusí nutně řešit profesionál, ale můžete si klidně obložení nalepit na stěnu i sami. Stačí k tomu pouze kvalitní lepidlo, které se dodává přímo v supermarketu a také úhlová bruska s diamantovým kotoučem. Prořezy budou nezbytné a rozhodně nečekejte, že se trefíte rozměrově na zeď bez jakéhokoli odpadu materiálu. Úhlovou brusku volte s větším průměrem, jelikož s malými se řeže zle nedobře. Stěnu je vhodné nejprve penetrovat speciálním nátěrem. Lepidlo rozprostřete po rubové straně samotného obkladu anebo přímo na zeď a lepíte. Určitě je vhodné si pomoct i dřevěnými klíny, které zaručí rovné postavení dílců.

Drobné detaily a je hotovo

Po celkové realizaci obložení je ideální nechat celou práci na čas být, aby došlo k zaschnutí lepidla. Poté, když je všechno pevné, můžete celou práci zkontrolovat a zatmelit místa, kde došlo k nějakým oděrkám. Zároveň lze také opatřit barvou místa, která jsme třeba znečistili, a vše je hotovo. Stačí jen napojit krbová kamna a není co řešit.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Majkl Odpovědět

    Zajímavý článek, nicméně mi tam chybí zmínka o umělém kameni, který je v současnosti mnohem běžnější jako obložení stěny za krbovými kamny. Máme ho doma a vypadá opravdu realisticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *