Kuchyně a jak ji dokonale přetvořit k obrazu svému

Trouba

Kuchyně a jak ji dokonale přetvořit k obrazu svému. Někdo z nás v kuchyni trávit čas prostě nechce. Nebo ji naopak miluje, ale po hodinách strávených u plotny by ji taky pár dnů už raději neviděl. Kuchyně se prostě může časem změnit v místo, které nám nahání jen noční můru. Jenže každému místu lze vdechnout nový život. Pokud už vaše kuchyně potřebuje změnu (aspoň maličkou), pojďte se inspirovat jednoduchými tipy, jak do ní znovu pustit svěží závan novoty!

Úklid nepodceňujte

Často přetřeme jen nejčastěji používané plochy a držíme ruce dál od míst, kam už jsme se dlouho nepodívali. Občas ale potřebuje úklid i to nejvzdálenější zákoutí, abychom mohli vnímat, že je opravdu řádně uklizeno a neštítili se do některých míst sáhnout. Vyhraďte si na úklid jeden celý den, abyste nemuseli nikam spěchat. Kupte si třeba pizzu a pusťte si svou oblíbenou hudbu. Všechny vyžeňte z domu a vrhněte se do práce. Uvidíte, že na konci se budete cítit mnohem lépe (nebo alespoň určitě na druhý den, až opadne prvotní únava).

trouba

Foto: Pixabay

Udělejte si kuchyň o něco útulnější

Nikdy se nebojte využít drobností, které levně zakoupíte v obchodech a udělají vám opravdovou parádu. Kupte si menší koberec pestré barvy k jídelnímu stolu, pořiďte si podsedáky hřejivých barev a okna ozdobte krátkými záclonkami s líbivým vzorem. Taky bylinky na parapetu nejsou nikdy na škodu, udělají místo zelenější, a navíc je využijete i při vaření. Je to jednoduché, prostě si kupte cokoliv, co vám udělá radost, třeba nové kořenky. Co by vám nemělo chybět:

  • Nože: Kvalitní sady nožů jsou základem každé kuchyně. Doporučuje se mít alespoň jeden všestranný kuchařský nůž, nůž na chléb, nůž na maso a menší nože pro drobné krájení a práci s ovocem a zeleninou.
  • Dřevěná prkénka: Dřevěná prkénka jsou ideální pro krájení a přípravu jídel. Jsou šetrná k nožům a pomáhají udržovat hygienu při práci s potravinami.
  • Sada hrnců a pánví: Sada hrnců a pánví různých velikostí je nepostradatelná pro vaření různých pokrmů. Ideálně by měla obsahovat hrnce různých velikostí a materiálů a alespoň jednu pánev.
  • Dobře zásobená zásuvka s náčiním: Kuchyňská zásuvka s náčiním jako vařečky, špachtle, síta, metličky a dalšími pomůckami je užitečná pro různé úkoly při vaření a pečení.

Díky těmto tipům budete rozhodně IN

Pokud chcete ale ještě něco víc, můžete se před známými blýsknout senzačními vychytávkami. Zaměňte jedny dvířka od skříně dvířkami s tabulí, na kterou můžete vy nebo vaše děti psát i malovat ať už seznamy na nákup, nebo motivační citáty. Stěny spíže, nebo přímo v kuchyni, polepte novou tapetou s neotřelým vzorem. Barevné pozadí vás naladí na správnou vlnu, a ještě okouzlí případnou návštěvu. Pro skladování potravin nebo vína můžete použít dřevěné bedýnky, kam lze vyskládat například láhve od vína.

Zdroj: https://www.homeincube.cz/kuchyne-spojena-obyvakem-ni-udelat-utulne-misto/, https://www.mojedeko.cz/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.