Konferenční stolek

Konferenční stolky do obýváku a jejich možnosti

Vedle sedací soupravy je důležitou součástí obývacího pokoje i konferenční stolek. Většina lidí si vybírá moderní konferenční stolky do obýváku nebo příliš levné konferenční stolky, ale někdy se už zapomíná na praktické využití těchto stolků. Jaké jsou tedy zásady a možnosti při výběru takového stolku?

Účel konferenčního stolku

Konferenční stolek do obýváku nebo také odkládací stolek slouží především na odkládání nejrůznějších věcí jako například šálku čaje nebo noviny. V naší kultuře není konferenční stolek určen ke stolování jako je to třeba v Japonsku, kde lidé nejedí jídlo nad stolem, ale drží si jej v rukou.

Správná výška konferenčního stolku

Při výběru konferenčního stolku byste měli věnovat pozornost výšce stolu. Výška se určuje podle sklonu a hloubky sedáků u sedačky. Tak například pokud máte měkkou pohovku a sedíte na ní v pohodlném záklonu, konferenční stolek k ní určený by měl mít výšku asi 45 centimetrů. Nejlepším řešením je vše si změřit a vyzkoušet, v jaké výšce vám bude konferenční stolek příjemný, ještě před tím než nějaký konferenční stolek zakoupíte. Pokud si, ale vůbec nebudete vědět rady při výběru, vždy se řiďte alespoň jednou zásadou a to, že výška stolku by měla odpovídat výšce sedáků. Touto výškou nic nepokazíte a nebudete se zbytečně namáhat při odkládání hrnku nebo skleničky. Na konferenčním stolkem je vhodné umístit notebook nebo tablet, z nichž si můžete práci i odpočinek, jako je ruleta nebo online kasino. Webové stránky http://atlas-conferences.com poskytuje příležitost pro každého!

Možnosti a trendy

Mezi nejnovější trend patří nízký konferenční stolek, který je jen pár centimetrů nad zemí nebo dokonce přímo na zemi. Je to vlastně svým způsobem odkaz k japonské kultuře stolování či spíše odkaz na více neformální způsob setkávání a stolování. Avšak tento trend nekooperuje se zásadou o pohodlí. Dalším trendem je počet stolků. Stolek nemusíte mít jeden, ale klidně dva v menší velikosti. Nabídka je pestrá a vy si můžete zvolit konferenční stolky do obýváku bílé, černé nebo v kombinaci obou barev. Co se týká materiálů, většinou se kombinuje kov, dřevo a sklo.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *