Sedací souprava

Sedací souprava: Jak správně vybrat ?

Při zařizování nebo přestavbě bytu se většinou nejvíce zabýváme obývacím pokojem. Obývák je totiž reprezentativní místností celého našeho bydlení, navíc je i nejvíce využívaný. Dominantou obývacího pokoje je pak sedací souprava. Jak ale vybrat tu správnou?

Zásady při výběru

Nejprve se musíme podívat, jaké možnosti nám nabízí prostor. Jiná bude velikost sedací soupravy v obýváku rodinné vily a jiná v malém bytu panelákového domu. Dále dbáme na to, aby umístění sedací soupravy zapadalo do samotného interiéru. To znamená, že přihlížíme k rozmístění oken, dveří a světel. Dnešním trendem jsou jednoduché jednobarevné sedací soupravy. Výrobci se však snaží vyhovět všem požadavkům, které zákazníci mají. Zákazník pak volí takovou sedačku, jakou jim dovolí prostor obýváku. Vybírat se dají jednotlivé nebo rohové sedací soupravy. Pro ušetření místa v bytě můžeme zvolit rozkládací sedací soupravy nebo soupravy s větším úložným prostorem.

Konstrukce sedacích souprav

Největší důraz, při výrobě takové sedací soupravy, se klade na pohodlí. Technologové spolu s designéry musí dbát přesných zásad při výrobě. Proto například výroba sedáků zahrnuje dvojité odpružení nebo pružinové matrace. I pro opěráky se využívá podobný systém výroby. Jak vyplývá z názvu, sedací souprava by měla sloužit pouze k sezení. Spaní na sedačce pak pouze za mimořádných důvodů, jelikož sedačky nejsou na spaní ani standardně vybaveny. Avšak některé kvalitní sedačky to umožňují.

Čalounění a přehoz na sedací soupravu

Typ čalounění i barvu sedačky si lze vybírat z opravdu širokých nabídek. Nejoblíbenější jsou stále barvy světlé, ale do popředí se dostávají i vzory jako například pruhy nebo květiny. Co se týká materiálu, tak takovým nadčasovým materiálem je kůže. Kožená sedací souprava vypadá elegantně a má dlouhou životnost. Dalším velmi kvalitním materiálem je mikrovlákno, které je též oblíbené. Pokud však budete chtít svou sedačku ještě nějak vylepšit, můžete vždy zvolit např. napínací potahy na sedací soupravu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *