Koberec v jídelně: Zajistí teplo pod nohama, navodí útulný dojem a opticky zvětší prostor

jídelna

Proč si pořídit koberec do jídelny? Domníváte se, že do kuchyně koberec nepatří? Moderní koberce určené právě do kuchyně a jídelny jsou prakticky nezničitelné. A přináší řadu výhod. Které to jsou? A jaký koberec vybrat?

Pořízení koberce do kuchyně i jídelny má mnoho výhod. Rozhodně se nemusíte bát zbytečných pachů a občasných nehod při vaření či stolování. K tomu jsou moderní běhouny do kuchyně uzpůsobené, neboť jsou omyvatelné, protiskluzové, zkrátka takřka nezničitelné.

Útulný dojem a optické zvětšení prostoru

Koberec přidá na útulnosti interiéru. Navodí hřejivou atmosféru. K dostání jsou i kusové koberce nejen v jednobarevném provedení, ale také s motivy ovoce, kávy, koření a dalších věcí, které jsou typické pro jídelnu i kuchyň. Pokud milujete provensálský styl, tak vás nadchne koberec s motivem levandule. Koberec každopádně oživí každý kuchyňský i jídelní kout.

Koberec ovšem dokáže i prostor opticky zvětšit. Stačí zvolit světlé barevné odstíny, které opticky zvětší malou kuchyň nebo jídelnu. Pakliže se bojíte toho, že světlý koberec bude brzy špinavý, že na něm bude vidět každá skvrna, tak zvolte světlou barvu se vzorem, kde nebude vše hned tak vidět.

Příjemné teplo pod nohama a rohožka zároveň

Zejména pro ty, kteří chodí rádi na boso či jen v ponožkách, tak ocení koberec pod nohama, který poskytne příjemné teplo, ať už při vaření nebo stolování. Koberec v tomto případě oceníte i v případě, že máte menší děti, které s vámi rády tráví čas v kuchyni, asistují. Nehrozí tak nastydnutí i v případě, že budou sedět, neboť díky koberci nenastydnou.

Koberec může posloužit i jako rohožka, pakliže přecházíte z kuchyně nebo jídelny přímo na terasu. Je vhodný i tam, kde jsou domácí zvířata, neboť pohltí hrubší nečistoty, které pak jednoduše vytřepete venku.

koberec

Foto: Pixabay

Jaký koberec zvolit do kuchyně a jídelny

Při výběru je třeba zohlednit velikost. Koberec by měl být menší a lehký, abyste ho mohli snadno i vyklepat. Co se týče materiálu, tak je vhodný koberec určený pro místnost s vyšší vlhkostí, omyvatelné i s možností praní v pračce. Z praktického hlediska by měl mít koberec v kuchyni nižší vlas, který je snadnější na údržbu. Ohledně motivu platí, že čím více vzorovaný, tím méně na něm bude vidět nečistota.

Zdroj: magazinplus.cz, primainspirace.cz

Náhledové foto: Pixabay