Extrémně znečištěná toaleta? Lesk jí vrátí mýdlo a trocha sody

Extrémně znečištěná toaleta? Lesk jí vrátí mýdlo a trocha sody. Toaleta je srdcem každého domova, místem, kde se denně odehrávají naše nejzákladnější rituály. Ačkoli může být tento prostor často opomíjen, je důležité, aby byl nejen čistý, ale i svěží. Avšak jak dosáhnout tohoto cíle i bez použití drahých chemikálií?

Tuhé mýdlo: Nečekaný hrdina

Dost možná budete překvapeni, ale právě obyčejné tuhé mýdlo může být vaším nejlepším spojencem v boji proti nečistotám na toaletě. I když se to může zdát neobvyklé, je skvělým čisticím prostředkem. Je ekonomické, ekologické a navíc i účinné.

Použití mýdla v držáku na WC bloky

Místo WC bloku můžete do držáku umístit kus tuhého mýdla. Nejenže toaletu provoní, ale také ji pomůže udržovat čistou. Alternativním způsobem je umístění tuhého mýdla do textilního sáčku s provázkem a umístění přímo do nádržky WC. Tento způsob je zvláště užitečný pro postupné uvolňování mýdlového roztoku při každém spláchnutí.

Foto: Pixabay

Špinavá toaleta? Vsaďte na sodu

Smíchejte jedlou sodu s octem v poměru 1:1 a vytvořte pastu, kterou naneste na vnitřní stěny záchodu. Po působení vydrhněte všechna znečištěná místa záchodovou štětkou. Ale pomoci vám mohou i další osvědčené kombinace:

  • Citron a sůl: Tato kombinace dokáže účinně odstranit skvrny a zanechá příjemnou vůni. Citron posypte solí a důkladně s ním otřete vnitřní stranu mísy. Uvidíte, že pustí i ty nejodolnější skvrny.
  • Jedlá soda s kokosovým olejem: Vytvořte pastu z jedlé sody a kokosového oleje a aplikujte na skvrny a vodní kámen. Po půl hodině působení vykartáčujte štětkou na WC.

Zdroj: https://www.aazdravi.cz/provonte-toaletu-prirozene-a-temer-zadarmo-staci-jednoduchy-figl-s-mydlem/https://napady-navody.cz/jak-umyt-zachod-aby-byl-zase-zarive-bily-bez-chemie/https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-vycistit-zachod-30001218.html

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.