18/02/2015
Kategorie: Interiér, Koupelna, Novinky

Klasické ručníky, froté ručníky anebo papírové ručníky

Vybrat do domácnosti ten správný ručník představuje zdánlivě velmi jednoduchý úkol. Opak je přitom pravdou, jelikož ručníky se dnes vyrábějí z celé řady materiálů a je tak jen na vás, co doma budete mít. Pokud si nevíte rady, pak jste stoprocentně na správném místě, jelikož vám pomůžeme vybrat takové ručníky, s nimiž budete dlouhodobě spokojení. Brát potaz přitom budeme jak na materiál, tak i na spousty ostatních aspektů. Buďme tedy konkrétnější a soustřeďme se na výběr ručníků podrobněji.

Bambusové ručníky jako nejnovější výstřelek

Jestliže chcete kombinaci lehkého ručníku, který bude ale maximálně měkký a savý, pak jsou vynikající bambusové ručníky. Bambusová vlákna dokážou dát ručníku nejen ony zmiňované vlastnosti, ale také dokonalý lesk a vynikající antibakteriální vlastnosti. Můžete se tak spolehnout, že se pohodlně utřete a budete mít postaráno o komplexní péči, které by se vám s ostatními materiály nedostalo. I sušák na ručníky pozná lehkost takovéhoto materiálu.

Pozor na gramáž ručníků

Hodně důležitá je gramáž jednotlivých ručníků. Kvalitu látek podle ní poznáme ostatně i u povlečení a jiných látek potřebných v domácnosti. Je vyjádřena logicky v gramech na jeden metr čtvereční látky. Čím je vyšší, tím logicky bude kvalitnější i konkrétní látka, ze které je ručník vyroben. U bavlněných ručníků lze kvalitu poznat i podle hmotnosti. Obecně platí, že čím je ručník těžší, tím je kvalitnější.

Na ručnících se nevyplatí šetřit

Pokud se rozhodnete na ručnících šetřit a koupíte si některé v akcích supermarketů, pak se za krátký čas setkáte s tím, že nebudou stát za nic a jejich savost se bude rovnat nule. I proto se dívejte zejména po gramáži mezi 420 až 450g/m². Pokud bude vyšší, pak rozhodně neuděláte krok nesprávným směrem. Nižší gramáž je vhodná spíše na hadříky. Do koupelny ovšem podobně jako papírové ručníky nepatří!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.