ručník

Klasické ručníky, froté ručníky anebo papírové ručníky

Vybrat do domácnosti ten správný ručník představuje zdánlivě velmi jednoduchý úkol. Opak je přitom pravdou, jelikož ručníky se dnes vyrábějí z celé řady materiálů a je tak jen na vás, co doma budete mít. Pokud si nevíte rady, pak jste stoprocentně na správném místě, jelikož vám pomůžeme vybrat takové ručníky, s nimiž budete dlouhodobě spokojení. Brát potaz přitom budeme jak na materiál, tak i na spousty ostatních aspektů. Buďme tedy konkrétnější a soustřeďme se na výběr ručníků podrobněji.

Bambusové ručníky jako nejnovější výstřelek

Jestliže chcete kombinaci lehkého ručníku, který bude ale maximálně měkký a savý, pak jsou vynikající bambusové ručníky. Bambusová vlákna dokážou dát ručníku nejen ony zmiňované vlastnosti, ale také dokonalý lesk a vynikající antibakteriální vlastnosti. Můžete se tak spolehnout, že se pohodlně utřete a budete mít postaráno o komplexní péči, které by se vám s ostatními materiály nedostalo. I sušák na ručníky pozná lehkost takovéhoto materiálu.

Pozor na gramáž ručníků

Hodně důležitá je gramáž jednotlivých ručníků. Kvalitu látek podle ní poznáme ostatně i u povlečení a jiných látek potřebných v domácnosti. Je vyjádřena logicky v gramech na jeden metr čtvereční látky. Čím je vyšší, tím logicky bude kvalitnější i konkrétní látka, ze které je ručník vyroben. U bavlněných ručníků lze kvalitu poznat i podle hmotnosti. Obecně platí, že čím je ručník těžší, tím je kvalitnější.

Na ručnících se nevyplatí šetřit

Pokud se rozhodnete na ručnících šetřit a koupíte si některé v akcích supermarketů, pak se za krátký čas setkáte s tím, že nebudou stát za nic a jejich savost se bude rovnat nule. I proto se dívejte zejména po gramáži mezi 420 až 450g/m². Pokud bude vyšší, pak rozhodně neuděláte krok nesprávným směrem. Nižší gramáž je vhodná spíše na hadříky. Do koupelny ovšem podobně jako papírové ručníky nepatří!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *