Keramická pánev

Keramické pánve: Nesmyslný marketing, nebo skvělí pomocníci

Poptávka po keramických pánvích je neustále poměrně vysoká a není se čemu divit. Mnohdy jsou vychvalován doslova do nebes. Hovoří se o nich jako o skvělé záležitosti. Dokážou podle všeho vydržet extrémní teploty, potraviny se na nich nepřipalují a není je nutné prakticky vůbec mýt. Dají se koupit od 300 korun výše. Ceny vskutku lidové. Jaké je ale pravda? Vyzkoušeli jsme keramickou pánev a výsledky byly v podstatě průměrné.  

Záleží na teplotě

Pokud si budete chtít udělat třeba volské oko nebo orestovat slaninu na nízkém plameni, zřejmě nebudete mít problém. Pánev byla po přípravě těchto pochoutek fakticky jako nová. Mnohem horší situace nastala, když jsme potřebovali restovat zprudka květákové placičky. Kapičky tuku se postupně začaly postupně usazovat po stranách pánve a ta se silně znečišťovala. Na její kompletní vydrhnutí jsme pak potřebovali drátěnku.

Světlá barva pánve není optimální

Pánev se neřadí mezi nádobí, které by bylo na okrasu. Naopak, musí být maximálně funkční a kvalitní. To samé se týká barvy povrchu. U keramických pánví se většinou setkáváme s tím, že je povrch velmi světlý, mnohdy dokonce bílý. Tím pádem je jasné, že bude už předem předurčen k silnému a hlavně viditelnému znečištění. Jasně, v teleshoppingu pracují pouze s mírným plamenem, takže nic nehrozí.


 Zdroj obrázku: domacipotreby.cz

Nepřilnavost neexistuje

S tímto faktem je zapotřebí počítat také. Fakticky žádné pánve nejsou vyloženě nepřilnavé. Bez tuku se jednoznačně neobejdete. Opět platí fakt, že čím vyšší teploty využíváte, tím je pravděpodobnost připečení potravin vyšší. Počítat byste měli s tím, že na každé pánvi se časem objeví ona ne příliš vzhledná povrchová vrstva, která značí, že je třeba pánev poslat do věčných lovišť.

A závěr?

Profesionálové hovoří o keramické pánvi jako o marketingovém nesmyslu a ekonomickém tahu výrobců. V domácnosti se ale klidně jedna taková pánev hodí. Nemusíte kupovat ani nijak drahou. Se zázraky nepočítejte, ale sloužit by měl dobře.

Keramická pánev: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *