Kdy začít péct cukroví. aby bylo na Vánoce co nejlepší

cukroví

K Vánocům patří nejen uklizený práh, stoly plné jídla, ale také rozmanité vánoční cukroví, které tak krásně voní po skořici a medu. České Vánoce jsou s pečením vánočního cukroví doslova spjaty. Pečení i příprava cukroví vyžadují ale mnohdy spoustu času, a proto je potřeba vše předem dobře naplánovat a připravit.

Méně je někdy více

Tradice pečení cukroví se traduje již od 16. století po dlouhá léta, a tak není divu, že se stále předává z generace na generaci každé Vánoce. Ne vždy je nutné soupeřit se sousedkou a péct takovou spoustu druhů. Vánoční cukroví má vnést do domu atmosféru, potěšit nejen dospělé, ale také dětské jazýčky. A aby bylo cukroví na Štědrý den co možná nejlepší, je důležité načasovat pečení cukroví včas a příliš nespěchat.

Důležitá příprava

Ze všeho nejdřív si sepište druhy, které hodláte napéct. Vypište si množství potřebných ingrediencí na list papíru a zorientujte se i časově. S pečením vánočního cukroví je úzce spjata i myšlenka adventního období, tedy čtyř adventních neděl, které vás dělí od příchodu Vánoc. Přesně to je ten čas, který by měl stačit na pečení cukroví.

S pečením cukroví tedy začněte hned na první adventní víkend. Nachystejte si předem těsta, které budete během týdne po večerech plnit do svých formiček. Práce vám tak půjde lépe od ruky.

cukroví

Foto: Pixabay

Pořadí druhů cukroví při pečení

První adventní víkend je vhodný k pečení suchých druhů cukroví, které v polovině prosince postačí promazat krémem. K nejčastěji pečeným suchým druhům patří perníčky a vanilkové rohlíčky, které patří vůbec k nejoblíbenějším druhům prakticky ve všech domácnostech.

Druhý i třetí adventní víkend je dobré pokračovat v pečení dalších druhů. Pusťte se do přípravy všech s výjimkou těch s krémem a nepečených, ty si nechte na poslední týden. Ty druhy, které jste napekly minulý týden, můžete již promazávat. Na promazávání ale vybírejte spíše ty, na které potřebujete marmeládu. Mazání máslovými krémy, které vydrží skutečně maximálně dva týdny, nechte raději na dobu těsně před Vánoci.

Poslední adventní víkend vám pak zbyde na finální zdobení cukroví a pečení oblíbené vánočky.

Zdroje informací: https://www.jakvkuchyni.cz/kdy-zacit-pect-vanocni-cukrovi-aby-bylo-na-vanoce-krehke-cerstve/

https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/kdy-zacit-pect-cukrovi.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.