Každá novostavba musí být dle zákona vybavena hasicím přístrojem

Součástí každé projektové dokumentace je požární zpráva, kterou je zapotřebí brát v potaz. Její součástí je pochopitelně i fakt, že do každého nového domu patří hasicí přístroj. Ostatně vše je přesně také zakotveno ve vyhlášce 23/2008 Sb. o vybavení nových rodinných domů přenosnými hasicími přístroji. Pokud tedy momentálně stavíte, anebo se již blížíte k vysněnému konci, rozhodně na hasicí přístroje nezapomínejte. Nevíte-li jaký typ volit, nezoufejte, v následujícím textu se zmíníme jak o druzích hasicích přístrojů, ta i o jejich umístění. Doporučíme také možnost výhodné koupě.

Jaký typ je třeba v domácnosti mít?

Zmiňovaná vyhláška hovoří o tom, že všechny rodinné domy schválené po datu 1. 7. 2008 musí být vybaveny minimálně jedním hasicím přístrojem majícím minimální schopnost 34 A. Tento údaj nalezneme na štítku u každého prodávaného hasicího přístroje. Za označením 34 A se skrývá schopnost přístroje uhasit požár dřevěné hranice o rozměrech 0,5 x 0,56 x 3,4 metru. Na trhu se nicméně nacházejí i přístroje, které splňují danou normu a mají univerzální hasicí náplň. Není tak třeba mít přesně hasicí přístroj do domu s označením 34 A. ostatně podívejte se sami u prodejce, jaký hasicí přístroj vybrat.

Umístění hasicího přístroje

Mimo pomoc při výběru typu hasicího přístroje byste měli také vědět, kde je nutné jej umístit. Optimální je pochopitelně zejména místo, kde je nejlépe dostupný a v případě použití jej budete moci rychle vzít. Musí být upevněn ve výšce nejvíce 1,5 metru nad podlahou. Určitě je nutné vyvarovat se jeho umístění v blízkosti autogenů a jiných přístrojů. I tak ale může patřit hasicí přístroj do garáže. Na umístění si dejte pozor, jelikož kontrola hasicích přístrojů se na tuto skutečnost může zaměřit. Velmi důležité je brát v potaz hlavně fakt, že nové hasicí přístroje musí být opatřeny vstupní kontrolou jejich provozuschopnosti. Jedná se platnou revizi. Musí mít tedy plombu, štítek a platný protokol. Před kolaudací si toto vše řádné překontrolujte!

Nákup online a dodávka až domů

Chcete-li mít vše okolo hasicího přístroje vyřešeno jednoduše a rychle, využijte speciální akce webu pozarni-prevence.eu. Vybraný hasicí přístroj vám bude dodán až domů. Koupíte si tak přenosné hasicí přístroje s dopravou a provedenou revizí v ceně. Pokud máte dům v Praze, pak budete mít v ceně i montáž dle vyhlášky 246/2001 Sb.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *