K čemu všemu lze v domácnosti využít máslo?

máslo

Máslo si mažeme na chleba. Přidáváme ho do bramborové kaše. Poléváme s ním škubánky s mákem nebo ovocné knedlíky. Pokud jde o vaření a jiné dobroty, umíme najít nespočet způsobů, jak máslo využít. Co ale i jinde v domácnosti?

Máslo má i praktické využití

Když se řekne máslo, asi každého z nás napadne vaření nebo třeba pečení. Je to běžná surovina, kterou máme doma asi úplně všichni. Napadlo by vás ale použít máslo i jinde, nežli právě v kuchyni? Možná vás překvapí, že ho lze využít i několika praktickými způsoby. Tak schválně, co z toho vyzkoušíte?máslo

Foto: Pixabay

Pryč s rybím zápachem

Milujete ryby? Na talíři sice chutnají (i vypadají) skvěle, až se jednomu sbíhají sliny. Stinnou stránkou je ale typický rybí zápach, který vám ulpí na rukou, když rybu připravujete. Jak se nevábného odéru zbavit? Zkuste použít máslo. Stačí kousek vetřít do dlaní, nechat chvíli působit a poté pořádně umýt mýdlem pod teplou vodou.

Vyleští kožené předměty

O kožené výrobky je potřeba se pravidelně starat, protože kůže je materiál, který neustále pracuje. A když péči zanedbáte, může se nenávratně poškodit. Ne všem se ale chce utrácet za mnohdy předražené prostředky určené pro péči o kožené předměty. A přitom vůbec nemusíte. I tady pomůže máslo. Dejte kousek změklého másla na hadřík, pořádně ho vetřete do kůže a nechte zaschnout. Kožené výrobky budou krásně lesklé a rozzářené.

Odstraní skvrny z nábytku

Už se vám někdy stalo, že jste na stůl položili mokrý hrneček a zůstala po něm nevzhledná skvrna? Vlhkost velmi snadno ulpí na dřevěném povrchu a zanechá po sobě stopu. Jak se těchto skvrn zbavit, aniž byste museli utrácet za prostředky z obchodu? Vezměte na pomoc máslo. Natřete postižená místa máslem a nechte působit přes noc. Ráno jen stačí setřít hadříkem a fleky budou pryč.

 

 

Zdroj: https://bydlimeutulne.cz/prekvapive-zpusoby-vyuziti-masla-v-domacnosti-nektere-jsou-opravdu-bizarni/
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.