Je vhodné mít koberec v kuchyni? Proč ne?

kuchyně

V kuchyni, kde neustále něco kutíte a kde není nouze o padání všeho možného na zem, se hodí spíše praktické věci. Častá manipulace s vodou, olejem a stovkou dalších ingrediencí všeho druhu nás vede často k úvahám o tom, že je nejlepší pořídit si tam bytelnou podlahu, která bude i v případě nehod při vaření snadno omyvatelná a udržitelná. Je vůbec možné vybrat si do kuchyně koberec?

Kuchyně a koberec

Koberec do kuchyně není v poslední době žádnou výjimkou. Koberec si často pořizují ti, co mají rádi teplo od nohou a současně vaří rádi naboso. Zatímco si můžete vybrat do obývacího pokoje koberec, jaký budete chtít, v kuchyni budete muset dát přednost kobercům, které splňují maximum předpokladů pro takto náročnou službu. Obecně jde nejčastěji o koberce kusové, snadno pratelné a neklouzavé.

kuchyně

Foto: Pixabay

Bezpečnost především

Protiskluzový podklad oceníte hlavně ve chvíli, kdy budete potřebovat přenést hrnec s horkou vodou. Na příliš pohyblivém koberci by se mohla stát řada nepříjemných úrazů, proto volte vždy ten, který má protiskluzový povrch. V opačném případě jde o zdraví.

Důležitá je odolnost

 Poohlédněte se při nákupu po koberci, který nebude příliš dobře vsakovat tekutiny. V „překladu“ to znamená především umělé materiály. Umělá vlákna lépe odolávají vlhkosti a také umí lépe vzdorovat plísním i bakteriím. Mezi koberce, které odolají nečistotám a prachu patří například ty z akrylu, polyesteru, polypropylenu, nebo polyamidových vláken.

Volte spíše kusové koberce

Kusové koberce jsou dostupné ve všech možných i nemožných barvách a vzorech, které budou nepochybně ladit i s vaší kuchyní. Tvar koberce vybírejte podle toho, jak vaše kuchyně vypadá. Důležitější je ale velikost. Tu nepochybně definuje místo před vaší kuchyňskou linkou, ale i pokud jej máte dostatek, s velikostí to nepřehánějte. Menší kusové koberce oceníte hlavně v tom, že se dají snadno vyprat v pračce.

Zdroje informací: https://www.prozeny.cz/clanek/bydleni-koberec-do-kuchyne-ci-koupelny-nepatri-zadny-problem-pokud-ho-vyberete-spravne-85876

https://www.mujkoberec.cz/content/42-koberce-do-kuchyne

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.