Nezanedbávejte čištění svého zrcadla!

Zrcadlo

Čištění zrcadel by nemělo být vůbec problematické. Několik kapek z postřikovačů s čisticím prostředkem, po kterých následuje důkladné otření, si myslíme, že by nás mělo zachránit před špínou a zároveň zanechat zrcadlo beze šmouh. Ale často tomu tak není. Pokud vám to připadá povědomé, pravděpodobně čistíte svoje zrcadlo opravdu špatným způsobem. Zde je několik běžných chyb, kterým je třeba se vyhnout!

Udržujte si odstup od těchto chyb při čištění zrcadla

Ačkoli si na využití správného přípravku k čištění zrcadla necháváte spoustu času a sháníte si velké množství informací, nejčastější chyby se týkají postupu a toho, co se k čištění používá. Zde je pár příkladů těchto chyb:

Používání papírových utěrek

Jakkoli jsou užitečné, po použití papírových utěrek k otření zrcadla zůstává na něm několik druhů nánosů (jako jsou žmolky, hrudky a atd.), takže zrcadlo vypadá neustále špinavě. Použijte čistou utěrku z mikrovlákna, která vám odstraní šmouhy a žmolky.

Přestaňte prášit a nachystejte si vodu

Hromadění prachu je součástí toho, co způsobuje, že vaše zrcadlo vypadá špinavě. A jakmile se pustíte do čištění – aniž byste nejprve uklidili – čistící prostředek navlhne a poté se rozptýlí po zrcadle. Metoda bude jednodušší v případě, že zrcadlo otřete čistým, navlhčeným hadříkem z mikrovlákna, abyste čistotu nejprve odstranili.

Používání špinavého hadříku nebo houby

Čištění zrcadla
Foto: Pixabay

Zrcadla vždy otírejte novým, čistým hadříkem. Ten, který jste použili k čištění zbytku místnosti, je zašlý a způsobí, že vaše zrcadlo bude vypadat skutečně hůře.

Stříkání čisticího prostředku na zrcadlo

Děláte všechno správně, ale přesto tak či onak skončíte s pruhovaným povrchem zrcadla? Několik uživatelů čistících prostředků zjistí, že když čisticí prostředek nastříkají na hadřík, a ne přímo na zrcadlo, tak se toho zbaví. Když postříkáte zrcadlo, je snadné použít více čisticího prostředku, než skutečně potřebujete. V případě, že se tak stane, může dojít ke stékání, a nakonec i ke vzniku šmouh. Stříkáním na hadřík místo na povrch zrcadla tomu předejdete.

Zdroje info: lifehacker.com, sanitino.cz

Náhledové foto: Pixabay