Je nealkoholické pivo zdravé?

pivo

V konzumaci alkoholu, zejména piva, jsou Češi v celosvětových žebříčcích téměř na samém vrcholu. To je sice občas zdrojem málem národní hrdosti, může to být ale samozřejmě problematické. Je řešením náhrada alkoholického piva za nealkoholické?

Alkohol je špatný

Konzumace alkoholických nápojů se stále zvyšuje i u mladistvých, a to především v období letních dní. Chuť piva, která je často spojená s návštěvou letních zahrádek o to více láká každého, kdo jde kolem. Orosený půllitr nebo vychlazená láhev dobrého piva, která zažene žízeň, si bohužel ve větším množství vybírá i svoji daň na zdraví.

Alkohol, který je samozřejmě obsažen i v jednom malém alkoholickém pivu, v jakémkoliv množství všeobecně zatěžuje nejenom játra, ale také srdce a další orgány. Na trhu se přitom nabízí celá řada nealkoholických nápojů, které jsou chuti piva velice blízké. Vybírat lze z několika druhů ovocných příchutí, ale na trhu najdeme i celou řadu piv hořké chuti, která na první ochutnání od normálního piva prakticky ani nerozeznáte.

pivo

Foto: Pixabay

Nealkoholické pivo

Nealkoholické pivo obsahuje stejně jako klasické pivo řadu vitamínů a potřebných minerálů. Obsahuje také látky, které jsou prospěšné a chrání organismus před vznikem trombinu, tedy krevní sraženiny v těle. To lze samozřejmě říci i o normálním pivu, rozdíl je ale právě v obsahu alkoholu. Ten totiž u alkoholického piva prakticky neguje případné pozitivní efekty.

Ani nealkoholické pivo ale není úplně dokonalé. Obsahuje totiž více cukru, proto by jeho konzumování nemělo překročit své hranice, stejně tak jako u alkoholického piva. Speciálně u dětí neznamená označení nealkoholické to samé jako vhodné.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zdravi/nealko-pivo-zdravi-30000805.html

https://drogy.doktorka.cz/nealkoholicke-pivo-neni-vhodne/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.