Nejdůležitější věci pro chov zakrslého králíka v bytě

Zakrslí králíci

Zakrslí králici umí být příjemní a přítulní mazlíci. Stejně jako jiná zvířata však vyžadují vytvoření dobrých životních podmínek. Co to konkrétně obnáší a co všechno budete muset nakoupit předtím, než si pořídíte nového mazlíčka?

Prostorná klec

Zakrslý králík je učenlivé a chytré zvíře. Pro svou spokojenost potřebuje i dostatek vlastního prostoru. Vhodné bydlení představuje dostatečně velká klec o rozměru alespoň 100 x 50 centimetrů. Samozřejmě platí, že čím větší, tím lepší.

Záchodek do klece

Klec by měla být správně vybavená, takže nezapomeňte koupit ještě misku na krmení, napáječku a případně i záchodek do rohu klec. Králičí záchod dejte do rohu, kde se nachází i seník, protože králici jsou zvyklí se při konzumaci sena rovnou vyprazdňovat.  Jako podestýlku použijte dřevěné pelety, kukuřičné kousky, nebo granulovaný kočkolit.

Dostatek sena

Ještě předtím, než si králíčka pořídíte, nakupte mu dostatek krmení. Úplně nejdůležitější je kvalitní seno, které je pro králíky životně důležitým zdrojem vlákniny. Ve zverimexu najdete často překvapivý výběr různých druhů sena. Snažte se vybrat takové, které není příliš prašné a obsahuje pěkná stébla trávy. Příjemným ozvláštněním jsou bylinky.Zakrslý králícFoto: Pixabay

Kvalitní granule

Kromě sena je dobré králíčkovi pořídit i kvalitní granule, s jejichž pomocí se doplní spektrum živin. Vybírejte takové granule, které obsahují co nejméně obilovin. Nevhodné jsou nejrůznější barevné směsky, kde se často vyskytují tučná semínka a umělá barviva.

Pomůcky na péči o srst a drápky

Kartáč a kleštičky na drápky sice nejsou potřeba každý den, ale patří mezi nezbytné prvky výbavy. Mnohdy si majitelé zakrslých králíčků na stříhání drápků netroufají, takže je možné v rámci očkování nebo preventivní prohlídky poprosit veterináře, aby drápky zkrátil.

Zdroj: https://pethelpful.com/rabbits/Pet-Rabbit-Care-What-Does-a-Rabbit-Need

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.