Jaký je vhodný dárek na kolaudační party

Dárek

Kolaudace je dlouho očekávaná událost, která vyžaduje pořádnou, doslova až velkolepou oslavu. A tak se k ní také schyluje, ať už je dokončená nová kancelář nebo bytová jednotka, která bude brzy zázemím velké rodiny. Plánujete se na jednu takovou kolaudační party dostavit? Dárek je to, co nesmíte postrádat. Je to zkrátka stará slušnost, která zatím nevyšla z módy. A pravděpodobně ani nevyjde. Co tedy přinést hostiteli, jenž se raduje z právě dokončeného projektu?

Čeho se kolaudace týká?

Z oficiálního hlediska je kolaudace už po dlouhé roky brána jako symbol veřejné kontroly dokončených staveb. Prochází se přezkoumáním, jež se řídí předem stanovenými normami a úředními pravidly. Z pohledu veřejnosti mluvíme o prvotním večírku, který se koná v souvislosti s tímto dokončením a úspěšným proplynutím zmíněnou kontrolou. 

V případě, že se na kolaudaci chystáte, dárek vybírejte na základě toho, čeho se kolaudace bude týkat. Plánujete vyrazit na kolaudaci bytové jednotky nebo rodinného domu? Či vás čeká kolaudace kanceláře, která vznikla v novém sídle vaší společnosti? To je klíčové zjištění při hledání vhodného daru. 

Když plánujete návštěvu rodinné domácnosti

Máte v plánu návštěvu rodinné domácnosti? Nemusíte hledat nic formálního, buďte naopak uvolnění a přineste svým známým to, čím jim uděláte radost. Pokud si však nevíte rady, dárkový poukazdárkový poukaz je vždycky dobrou volbou. Přijde vhod i v okamžiku, kdy si nejste jistí stylem, v němž je nový dům či byt zřízen. Pokud bude univerzální poukazuniverzální poukaz například do obchodu s bytovými doplňky, majitelé nového domova si vyberou to, co se jim bude nejvíce hodit a líbit. 

Obecně jsou však často skloňované pokojové rostliny, bytový textil, případně láhev dobrého alkoholu, kterou se při žádných událostech nepohrdne.

Dárek

Foto: Pixabay

Když se jedná o firemní kolaudaci

Rozdíl je však v tom, pokud se chystáte účastnit firemní kolaudační party. Bytový textil najednou nepřichází v úvahu, stejně jako láhev alkoholu (i když zde bychom mohli polemizovat). Pokojové rostliny by stály za zvážení, poukaz pro firmypoukaz pro firmy však vychází jako vítěz z tohoto souboje. 

Nebojte se být kreativní

Při vymýšlení adekvátního a odpovídajícího dárku na kolaudaci platí, že se nemusíte bát být kreativní. Víno s vlastní etiketou, na níž se bude nacházet nová adresa je jednoznačně výjimečným darem, který nezapadne ve vinotéce. Kartičky s pomocí se hodí zejména majitelům rodinných domů, kteří ještě se stavebními pracemi neskončili. Či hezký obraz známého nebo méně známého umělce – i to je další položka na seznamu. 

Jaké dárky se na kolaudační párty nehodí?

K výběru ideálního daru můžete přistupovat také takzvanou vylučovací metodou. Zvířata se ze seznamu jednoznačně škrtají, a to i v případě, že má majitel nového domova psy, kočky či jiné tvory tuze rád. Stejně tak se nehodí tabákové výrobky, které se uvnitř domácnosti nebo kanceláře stejně kouřit nebudou.

U firemních kolaudací také nepřicházejte s výrobky konkurence. Mohlo by to spíše negativně rozvířit vody a z původně plánované zábavné akce by se mohlo stát jedno obrovské faux pas, jež by mělo neblahé důsledky.

Vyslyšte přání pořadatele

Veškeré tipy na dárky jsou však bezpředmětné, pakliže si sám pořadatel nic dostávat nepřeje, případně se vyslovil, co konkrétního by potřeboval/požadoval/chtěl. Stejně jako při narozeninových oslavách nebo svatbách se bere v potaz přání pořadatele, jinak tomu není ani v případě kolaudací. Pakliže by došlo k opačnému čili k nerespektování přání pořádajícího, opět by se tím zadělalo na pořádné faux pas i zkažený večer. Tak pozor na to.

Zdroje info: veselebydleni.cz, homeportal.cz, darujpoukaz.cz, univerzalni-poukaz.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.