Bazén

Jaký bazén se hodí do menší zahrady?

I malá zahrada se může stát doslova oázou v dnešním příliš rychlém a uspěchaném světě. Stačí si jen pořídit to správné vybavení. Jeho základem by měl být určitě bazén. Počítat ovšem musíte s tím, že při jeho výběru budete do jisté míry omezení. Spousta modelů se totiž standardně vyrábí v rozměrech, jež jsou vhodné spíše do velkého prostoru. Proto se v následujících řádcích zaměříme na to, jaké typy jsou do menší zahrady optimální.

Menší průměr jako základ

V první řadě je zapotřebí dbát na průměr vybraného bazénu. Ten by měl být logicky co možná nejnižší. Na trhu se nacházejí i nejrůznější nafukovací varianty, které mají minimální objem a průměr klidně i okolo 2 metrů. Jde ale spíše o dětský bazén. Jestliže ale chcete mít dokonalé pohodlí, volte průměr 3 m nebo 3,6 m. K oběma velikostem již lze připojit bez potíží kartušovou nebo pískovou filtraci, takže bude postaráno i o čistotu vody. Její vyšší teplotu zajistí solární plachta, případě solární pyramida. Na vodní sporty anebo plavání můžete u takovýchto nadzemních bazénů zapomenout.

Jaký materiál volit?

Ve zmiňovaných průměrech lze sehnat v podstatě pouze dva základní typy bazénů. Jedná se o ty s nafukovacím límcem a provedení z nerezového plechu. Prvně jmenované modely lze sehnat od průměru 3 m, druhé začínají na 3,6 m. Plastové s nafukovacím límcem je nezbytné na zimu schovávat. Často pak při následné instalaci v následující sezoně dochází k narušení povrchu. Díry ovšem lze zalepit speciální sadou. Plechové zimu bez potíží přežijí. Jen fólie se za pár let opotřebuje. Nová vyjde na nějaké zhruba 2000 korun.

Jak vyjde celý komplet cenově?

Z pohledu ceny jsou mnohem levnější ty s nafukovacím límcem. Začínají již okolo 1000 korun za nafukovací bazén bez filtrace. Plechové lze sehnat cca od nějakých 6000 korun. U prvně jmenovaných stačí již nakoupit pouze kartušovou filtraci, podložku a zakrývací plachtu. U plechových již budete potřebovat dražší pískovou filtraci, solární plachu a schůdky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *