Vypínač

Vypínače přesně pro vás

Stejně jako barva stěn, nábytek i malé doplňky a detaily utváří danou místnost.  Mezi malé detaily patří například vypínače. Ano i tato pro někoho zcela nepodstatná věc je důležitým prvkem interiéru. Už však nemusíte vybírat pouze světlý nebo tmavý vypínač, ale můžete vybírat z mnoha variant.

Retro

Poslední dobou je retro styl mezi návrháři, architekty velmi oblíbený a to i při navrhování zásuvek a vypínačů. A není se čemu divit, jsou věci, které jsou nadčasové a fungují napříč stoletími.Retro kolekce letošního roku jsou většinou spojení minimalismu a baťovského stylu.  Retro si tak mohou vybrat jak milovníci moderního industriálu, tak vyznavači starobylého a vintage stylu. Pokud se vám tedy líbí loftový styl bydlení, retro kulaté vypínače, zásuvky s kličkou budou pro vás to pravé.

Čistě a jednoduše

Naopak těm, co zastávají jednoduchý a čistý styl, se budou určitě líbit decentní vypínače z přírodních materiálu. Tyto vypínače jsou typické širším rámečkem. Rámeček pak jde kombinovat s černými, bílými, ale i metalickými odlesky středové krytky. Co se týká materiálu toho čistého stylu, používá se dřevo, sklo nebo kov. Na dřevěné vypínače bývá nejčastěji použit ořech, dub a mahagon. U kovových vypínačů zase hliník nebo nerez. Skleněné vypínače mají většinou variant více. Navíc se vyznačují vysokou odolností proti poškrábání a vlhkosti.

Klasika nebo výstřelek?

Ti co nechtějí ani retro ani přírodnější styl asi sáhnou po klasice. V nabídce bude vždy několik barev a každý si tak vybere dle své libosti. Nemusíte však volit jen jednobarevné kousky, ale barvy zkombinovat. Barevné vypínače ocení nejvíce asi děti. Navíc pokud je necháte si vybrat a kombinovat barvy rámečku a středové krytky. A jestliže se bojíte špatného výběru, někteří výrobci na svých webových stránkách nabízí programy, díky kterým si vyzkoušíte, jak bude vámi zvolený vypínač na stěně vypadat. Nemusíte se tak bát zkoušet i odvážnější kombinace barev a stylů, protože to bude zcela nanečisto.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *