tepelné čerpadlo

Jaká tepelná čerpadla se dnes prodávají?

Úspora v kterékoli domácnosti může být poměrně vysoká a všechno se neodvíjí pouze od zateplení, ale hlavně od toho, jaký bude vás zdroj vytápění. Jestliže se nebojíte vyšší pevnostní investice, rozhodně stojí zato vyzkoušet služeb tepelných čerpadel. Moderní tepelná čerpadla lze volit v různých variantách. Často dochází k zaměňování jednotlivých typů čerpadel. I proto stojí zato osvětlit principy fungování konkrétních typů čerpadel. Projdeme si všechny tři typ, které si můžete v současné době koupit.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda

Moderní tepelné čerpadlo vzduch/voda je pravděpodobně nejpoužívanější vůbec. Tento typ tepelného čerpadla se vyznačuje relativně nízkou cenou ve srovnání s ostatními. Princip jeho fungování je jednoduchý. Skládá se ze dvou hlavních jednotek. První je umístěna venku a druhá v interiéru daného domu. Z vnější jednotky jde dovnitř vzduch, jenž se ohřívá a voda vytápí danou nemovitost. Toto tepelné čerpadlo je velmi účinné a nabízí až 65% úsporu.

Tepelné čerpadlo voda/voda

Tento typ tepelného čerpadla pracuje výhradně s vodou. Součástí celého systému čerpadla je vrt, v němž se nachází dostatečné množství spodní vody. Spodní voda putuje do výměníku, kde dochází k jejímu ohřevu a následně tato voda koluje přímo v systému vytápění domácnosti. Všechna voda z nitra země se neohřeje. Část, jež zůstane studená, odchází do kanalizace a její využití je tak minimální. Pro toto čerpadlo hovoří hlavně vysoká výhřevnost.

Tepelné čerpadlo země/voda

Když země funguje jako hlavní zdroje energie, můžete se ohřát skutečně královsky. Díky hadicím je čerpána voda, která je pak zdrojem ohřevu celého interiéru. K ohřevu vody dochází za pomocí kolektorů. Tento typ tepelného čerpadla nabízí skutečně vysoký výkon se vším všudy, což bude pro vaši domácnost ideální.

 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *