jídlení set

Jídelna si zaslouží kvalitní jídelní stůl

Jídelna se ve většině novostaveb stala nedílnou součástí interiéru a není možné ji z hlediska celkové kompozice domu opomíjet. Základem každé jídelny anebo ostatně postaru i kuchyně je logicky kvalitní jídelní stůl. Ten se dnes dá vybrat v opravdu hodně kvalitních podobách, nicméně ne všechny stoly, které se na trhu nacházejí, kvalitativně stojí zato. Podívejme se tedy na kritéria, podle nichž je ideální jídelní stůl vybírat. Jít jen tak naslepo do obchodu se určitě vyplatit nemusí.

Vynechejte hobby markety

Pokud to s jídelním stolem myslíte skutečně vážně, pak vynechejte návštěvu velkých hobby marketů. Jídelní stoly podobně jako jídelní židle tady za moc nestojí. Ostatně poznáte to i podle toho, že nejsou tyto stoly kvalitně olepeny a také podle určitých nevhodně obroušených míst. Zapomenout pak nelze ani na nerovnosti a další záležitosti. K maximálnímu překvapení ovšem dojde většinou až přímo doma, když je nutné jídelní stůl smontovat dohromady. Často je to nemožné i pro sebezručnějšího kutila.

Přímou stolaře- proč ne?

Někdo si nechává zkonstruovat jídelní stůl na míru přímo v některé ze stolařských dílen. Tato možnost je výborná především pro stoly z masivu, které budou perfektní a jejich vzhled následně bezkonkurenční. Problém ale nastane s výběrem židlí. Ty nemusí ke stolu designově sedět a vše bude vypadat nehezky.

Showroomy výrobců jako ideální volba

Nechcete-li kupovat zajíce v pytli, pak volte přímo některého z výrobců nábytků. Doporučit bychom mohli například Ton v Bystřici pod Hostýnem. Přímo v showroomu této společnosti si můžete prohlédnout jídelní soupravy včetně židlí. Klidně si pak můžete některý jídelní set zvolit a odvézt domů. Na výběr budete mít pochopitelně jak klasické židle vyvedené pouze ve dřevu, tak i jídelní židle s polstrováním.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *