Malá kuchyně

Jak zařídit kuchyň podle nejnovějších trendů?

Pokud uvažujete o rekonstrukci nebo úplně nové kuchyni, určitě vás budou zajímat trendy, které se k této místnosti vážou. Pojďme se tedy podívat co za doplňky i hlavní nábytek je moderní. Co byste určitě neměli při sestavování kuchyně opomenout?

Centrální ostrůvek

Pokud se podíváte, kam jen chcete, uvidíte moderní kuchyně s centrálním ostrůvkem. Mezi návrháři kuchyní převažují ti italští, toto mají společné ale i s Němci nebo třeba Španěly. Jde o globální záležitost. Pokud máte na tento prvek místo a možnosti, určitě jej využijte. Do těchto středových modulů můžete umístit varné plochy nebo třeba plochy pracovní s úložným prostorem. Dokonce se objevuje i trend, kdy je centrální ostrov využíván i jako jídelní stůl. Lze jej ale využít jen jako pracovní plochy, přičemž úložný prostor se zde nenachází. Vše také závisí na vašich prostorových možnostech.

Prvky pro spotřebiče

Další náležitostí každé kuchyně jsou úložné prostory s vestavěnými spotřebiči. Tyto moduly mívají dle trendů podobu vysoko umístěných prvků, respektive mohou mít plnou výšku stěny. Navíc je tu jedna věc, která také spojuje designery z celého světa. Kuchyním vesměs chybí úchytky. Jde o designový ústupek, kdy místo úchytek se zvolí jiné, někdy rafinované možnosti, jak prostory otevírat.

Míchání trendů

Další věc, která je pro nové kuchyně typická, je míchání jednotlivých stylů. Nebojte se kombinovat na první pohled nesourodé prvky. Vždy zkuste prvky, které mají něco společného. Například barvu nebo tvar. Při výběru pak ale zohledněte originálnost. Někdy je lepší, když ten či onen doplněk rozbíjí celkový obraz kuchyně. Pokud se již bavíme o barvách, pro letošní rok je to černá nebo šedá. Většinou se nepoužijí samostatně. Můžete je zkombinovat třeba se dřevem nebo kontrastem s bílými doplňky a prvky kuchyně. Nebojte se však ani barev pestrých, které mohou stejně dobře doplňovat černošedou masu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *