Mikrovlnka

Co nepatří do mikrovlnky?

Asi každý ví, že do mikrovlnky nepatří kovové věci.  Nepatří tam kovové nádobí ani třeba kovová lžička. Mikrovlnka by totiž mohla začít jiskřit nebo by to mohlo vést k jejímu poškození. Kromě kovu však do mikrovlnky nejsou vhodné i další věci? Jako třeba plast, voda v hrnku nebo ovoce.

Plastové nádobí do mikrovlnky nepatří

Do mikrovlnky nepatří kovové nádobí a ani plastové. Mohlo by se totiž snadno roztéct. Nedávejte do ní ani houbičku na nádobí, u které se někdy říká, že když ji dáte na pár sekund usušit do mikrovlnky, zbavíte ji bakterií.  Ve chvíli, kdy houbičku na nádobí necháte v mikrovlnce o trochu déle, budete se zbavovat zápachu spálené houbičky ještě hodně dlouho. Určitě je tak lepší koupit si novou houbičku na nádobí než novou mikrovlnou troubu. Mikrovlnka působí na některé materiály i jídla trochu jinak než třeba klasická trouba. Mění také vlastnosti potravin, což pro člověka někdy může mít ne příliš příznivé následky.  Třeba hrnek s vodou do mikrovlnky určitě nepatří. Voda se ohřívá jen na povrchu a zbytek zůstane chladnější. Na povrchu tak vzniká velké napětí.  Poté stačí přidat čaj nebo chladnější tekutinu a voda může explodovat.

Ovoce

Mezi nevhodné potraviny do mikrovlnky patří ovoce.  Teplem se zničí vitamíny a třeba hroznové víno může dokonce vybuchnout.  Zbytky hroznového vína pak budete ze stěn mikrovlnky dostávat opravdu těžce. Nevhodný je i chleba. Ten se sice často rozpéká do křupava v troubě, ale v troubě mikrovlnné.  Po několika vteřinách v mikrovlnce začne pečivo zapáchat. Za to může uvolňující se voda z pečiva.

Vejce

Vyvarujte se i vejcím v mikrovlnce. Vnitřek vajec při zahřátí dosáhne vysoké teploty, ale pára kvůli skořápce nebude mít kam stoupat. S velkou pravděpodobností tak dojde k výbuchu a celý obsah budete mít na stěnách mikrovlnky. Pokud zůstane vejce celé, může bouchnout až po té, co ho budete loupat a vy se můžete nepříjemně opařit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *