Dětský pokoj

Vybíráte dětský nábytek? Zaměřte se hlavně na tyto 3 aspekty

Zařizování dětského pokoje není určitě nijak jednoduchou záležitostí. Děti mají specifické požadavky především na vzhled svého království. Vy jako rodiče samozřejmě chcete svým ratolestem splnit všechno, co jim na očích vidíte, nicméně rozhodně stojí za to myslet i na jiné záležitosti než jenom na design. My se v následujících řádcích na 3 nejdůležitější kritéria zaměříme mnohem podrobněji.

Maximální funkčnost a praktičnost

V první řadě se soustřeďte na to, aby byl nábytek co možná nejvíce funkční. Když zkrátka dítě potřebuje jít do skříně pro oblečení, nemůže se přehrabovat horami různých svršků. Ideální je vestavěná skříň, která má dokonalé členění. Na spodní prádlo a ponožky slouží speciální koše a mikiny či svetry jsou uloženy na věšácích. Stejně tak není problém vybrat vhodný stůl s dostatkem zásuvek a elegantní police. Zapomenout nelze ani na noční stolek třeba s integrovaným stojanem na mobil.

Kvalita materiálů

Na tu je nezbytné dbát v každém případě. Mnohý nábytek rozhodně kvalitativně neodpovídá ani těm základním standardům. Volit je možné masivní dřevo, nicméně u něj počítejte s vyšší cenou a také s tím, že je vcelku těžké. Tradičně se vybírají skříně z lamina. U toho si dejte pozor hlavně na pevnost. Někdy bývá materiál velmi tenký, což vede k destrukci skříně. Určitě se vyplatí vsadit i na kvalitní kování, které vydrží každodenní nápor.

Dětský pokoj

Již zmiňovaný design

Vzhledově je vhodné přizpůsobit nábytek věku dítěte. U menších dětí si bohatě vystačíte s klasickými bílými skříněmi. Ty mohou být jemně oživené třeba některou z pastelových barev. Jinak se hodně prosazují i tradiční dekory tuzemských dřevin, jako jsou buk, dub, olše a jiné. Moc hezký je i dekor ořechu. A kde nakupovat dětský dřevěný nábytek? Naším tipem je eshop Banaby.cz. Právě tady nabízejí velmi pestrý sortiment dětského nábytku za solidní ceny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *