Hypotéka

Hypotéky v roce 2019: Počítejte s růstem úrokových sazeb

Plánujete, že byste v příštím roce stavěli nový dům? Případně se rozhodujete, jestli budete rekonstruovat stávající bydlení či nebo pořídíte byt? Ať už je vaše odpověď kladná v jakémkoli případě, nejspíše se neobejdete bez hypotéky. Tento specifický úvěr na bydlení se vyznačuje především proměnlivou úrokovou sazbou, jež souvisí samozřejmě s výhodností půjčky. Jaké tedy budou trendy v roce 2019, jak postupovat při pořízení hypotéky? Nepřestávejte číst, na obě otázky odpovíme a zaměříme se také na některé užitečné tipy týkající se hypotečních úvěrů.

Jaké jsou podmínky pro získání hypotéky

Už minulý rok došlo k poměrnému zpřísnění poskytování hypotečních úvěrů. Půjčka na bydlení tohoto charakteru už zkrátka nebude pro všechny žadatele. Banky už nemohou dle doporučení České národní banky poskytovat hypoteční úvěry na více než 90 % celkové hodnoty zastavené nemovitosti. Došlo také k výraznému snížení získání hypotéky při hodnotě nad 80 % celkové hodnoty zastavené nemovitosti.

Co se bude dít v roce 2019?

Rozhodně nelze počítat s tím, že se nemovitosti přestanou prodávat. Naopak v roce 2019 uzraje optimální čas pro prodej objektu, bytů či pozemků. Prodejce totiž pravděpodobně získá hodně solidní částku, o které by se mu ještě před několika lety mohlo pouze zdát. Financování bydlení bude také o něco složitější, jelikož úrokové sazby budou dále stoupat. Nepůjde nicméně nejspíše o nic drastického, protože sazby se nacházely na úplném minimu i pod 2 %. Aktuálně se dostanou na výší něco přes 3 %. Hypotéka tak opět poněkud podraží.

Při pořizování hypotéky buďte obzvláště obezřetní!

Určitě se vyplatí najít si nezávislého odborníka v oblasti hypoték. Spolehlivý finanční poradce vám dokáže ve spleti různých hypotečních úvěrů pomoct. Ještě před tímto krokem se ovšem zbavte veškerých dluhů, jelikož v opačném případě na hypotéku nedosáhnete. Rozhodně se vyplatí také brát hypotéku ve dvou. Splácení bude pochopitelně jednodušší. A výše splátek či další detaily? Vše prozradí hypoteční kalkulačka.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *