Jak využít vodu z ovesných vloček? Rozhodně ji nevylívejte, je nesmírně zdravá

vločky

Ovesné vločky člověka nejen nasytí, ale navíc obsahují řadu živin, které jsou při působení ku prospěchu našeho zdraví zcela výjimečné.  Nejenom samotné ovesné vločky jsou tak považovány za součást zdravého životního stylu. Uplatnit v něm lze i vodu, která po dovaření nebo obyčejném vylouhování vloček za studena ještě zbyla. Má v sobě totiž takovou řadu prospěšných látek, o kterých se přitom většině lidí ani nezdá.

Voda z ovesných vloček umí opravdu zázraky

Hrnek ovesných vloček, které obsahují velmi cenné látky pro naše tělo namočte přes noc do vody. Užitečné látky se postupně vylouhují do vody a tento zdroj sacharidů, rostlinných bílkovin, vitamínů a minerálů dokáže díky tomu s tělem opravdová kouzla. Odstátou vodu s ovesnými vločkami rozmixujte v mixéru. Pokud je hustota příliš velká, zřeďte ji ještě hrnkem vody. Do ovesné vody můžete přidat pro lepší chuť špetku skořice a lžíci medu s po přecezení získáte tekutinu, kterou lze uchovávat v ledničce a průběžně konzumovat.

vločky

Foto: Pixabay

Voda z vloček na hubnutí

Ovesná voda (někdy také ovesné mléko) napomáhá především s redukcí vaší tělesné hmotnosti. Pokud před létem pomýšlíte nad shozením každého kilogramu, je dobré se zamyslet nad pravidelnou konzumací právě tohoto přírodního zázraku.

Ovesné mléko, který díky rozpuštěným vločkám vznikne, můžete popíjet během celého dne. Ovesné vločky přitom podporují nejen funkci správného trávení, ale navíc jsou i bohatým zdrojem vlákniny, kterou vaše tělo potřebuje. Urychlují metabolismus čímž redukují i přebytečné kalorie ve vašem těle. Díky tomu, že dobře a dlouhodobě zasytí, oddalují pocit stále hladového bříška. Ovesné vločky jsou proto pro redukci vašeho těla nejvhodnější.

Vločky navíc udržují ve střevech ty správné bakterie, které napomáhají udržet střeva v dobré kondici. Díky obsahu vlákniny se díky nim předchází i zácpě a zvýšené plynatosti. Pravidelná konzumace ovesných vloček udržuje v těle i správnou hladinu cholesterolu. Vhodné jsou i pro diabetiky, kteří potřebují udržet správnou hladinu glykémie v těle.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zdravi/bricho-hubnuti-ovesne-vlocky-30000308.html

https://farmazdravi.cz/zbavte-se-brisniho-tuku-pomoci-vody-z-ovesnych-vlocek/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.