Jak vymalovat dětský pokoj

Dětský pokoj je místem, kde vaše děti tráví bezesporu nejvíce času. Jednak si zde hrají a tráví čas různými aktivitami, a jednak se také učí. Jejich útočiště by tedy mělo být v každém případě útulné a děti by se sem měly s radostí vracet. Základem každého dětského pokoje je v každém případě malba. Pokud bude barevně dokonale vyvedený a opatřený kvalitními a vkusnými doplňky do dětského pokoje, pak se v něm bude pochopitelně dítě cítit maximálně příjemně. Podívejme se tedy podrobně na to jak vymalovat dětský pokoj.

Studené, či teplé barvy?

V první řadě je vhodné se rozhodnout, jestli budeme volit teplé anebo studené barvy. U teplých barev jsou patrné povzbuzení a samozřejmě hřejivé pocity. Tyto barvičky dokážou skvěle pozitivně ovlivňovat lidskou mysl a nijak neruší ani při usínání. Nejčastěji se prosazuje zejména červená, žlutá anebo oranžová. Pokud chcete na dítě působit spíše uklidňující formou, pak jsou ideální studené odstíny. Výborná je zejména modrá. Často se volí ale i zelená a fialová.

Barvy pro alergické dítě

Máte doma alergika? Pokud ano, měli byste barvy vybírat ještě obezřetněji. Ostatně moderní návrhy dětských pokojů s touto variantou počítají a jsou často v barvách, které takovémuto dítěti pomohou. Výborná je hlavně červená barva, jež dokáže povzbudit a dodá do pokojíčku potřebné teplo a dostatek energie. Neměla by ale v místnosti dominovat. Když ji doplníte o modrou, nic nepokazíte. Fialová barva je jakousi stabilní variací mezi modrou a právě červenou. Na jedné straně přináší klid a na druhé energii.

Zatočte s hyperaktivitou

Jestliže máte doma hyperaktivní dítě, pak se vyplatí vybírat modrou barvu. Ta je schopna zklidnit tělo i mysl. Efektivně potlačí i agresivní a silně impulzivní chování. Aby nebylo prostředí příliš chladné, můžete ji nakombinovat s oranžovou či žlutou. Koncentraci dítěte podpoříte skvěle zelenými odstíny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *