PKP reality

Několik rad jak prodat výhodně nemovitost

Prodej nemovitosti nemusí být v současné době nijak jednoduchý, jelikož spousta lidí již bydlení má a finanční možnosti většiny lidí jsou také do značné míry omezené. Možností prodeje máme přesto hned několik. Pokusíme se na ně postupně soustředit a poradit, jakým způsobem můžete nemovitost prodat za co nejvyšší cenu a pokud možno co nejrychleji. Pokud se budete skutečně snažit, zcela jistě se vám to podaří.

Realitní kancelář vás bude stát peníze

Nejčastěji se lidé rozhodnout prodávat nemovitost prostřednictvím realitní kanceláře. Tato alternativa sice může pomoct v tom, že budete mít v rychlém časovém sledu poměrně hodně zájemců, nicméně prodej se může táhnout velmi dlouho. Tato možnost jak prodat nemovitost není výhodná hlavně v tom, že budete muset za zprostředkování obchodu zaplatit realitní kanceláři nemalé finanční prostředky. Navíc bude prodávaný dům či byt ve vazací lhůtě, po níž nebudete moci prodej mimo RK realizovat pod hrozbou masivní pokuty.

Prodej na vlastní pěst

Jestliže budete realizovat prodej domu bez RK, pak jej můžete udat fakticky komukoli. Ideálně je poptat se nejprve svých známých, kteří by potenciálně mohli poptávat nové bydlení. Jinak lze ale klidně také inzerovat v různých časopisech anebo na internetu. Právě online inzerce na specializovaných serverech může být maximálně účinná a efektivní.

Realitní prostor vám pomůže

Pokud potřebujete přesně znát jak prodat anebo jak koupit nemovitost, pak se můžete klidně obrátit na internetové stránky Realitní prostor.cz. Právě tady si budete moci jednak přesně přečíst celý postup efektivního prodeje domu, pozemku či bytu a jednak také zadat inzerát, který vám pomůže v jeho propagaci. Prodej pak bude mnohem rychlejší a vy si budete moci promyslet třeba to, jakým způsobem naložíte s obdrženými finančními prostředky.

Zdroj náhledového obrázku: realitniprostor.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *