Čištění pc od prachu

Jak vyčistit počítač od prachu

Jakákoli elektronika má svou životnost. Vydrží tedy pouze určitou stanovenou dobu. Pokud se ale budete o konkrétní přístroj starat, může být ve skvělém stavu skutečně dlouho. Typický je v tomto ohledu například počítač. Notebook anebo stolní provedení pc si vyžadují speciální péči, a to zejména v podobě pravidelného odstraňování prachu. Nevíte-li, jak byste měli postupovat, jste na správné adrese. Nabídneme vám totiž několik cenných rad.

Otírejte pravidelně prach z povrchu pc

Nejen nečistoty, ale i prach je zapotřebí pravidelně utírat. Na povrchu počítače jsou stopy prachu poměrně dobře viditelné a patrné budou již za několik dní. Učinit tak můžete za pomocí jemně navlhčeného hadříku. Mnohdy bohatě postačí i jeho suchá podoba. S vodou se to nesmí přehnat, jinak můžete pc zničit. Výbornou volbou jsou vlhčené papírové ubrousky. Nakupte si jich do zásoby, jelikož hlavně větší počítače a monitory zvýší jejich spotřebu. Sami určitě víte kolik je palec, takže si vše podle velikosti monitoru pohodlně vypočítáte.

S vysavačem opatrně

Jestliže budete chtít vysát prach dokonale, můžete si vzít na pomoc vysavač. Právě on totiž dokáže prach dokonale eliminovat. Určitě je třeba počítat s tím, že byste jej měli přepnout na minimální výkon. Většina přístrojů, jako například modely Parkside, tuto možnost nabízí. Rozhodně si dejte pozor při vysávání v okolí pevného disku, který lze poškodit i při vzniku statické energie.

Profesionální čištění je jistota

Je vcelku jasné, že spolehlivá poradna na internetu vám dokáže s různými druhy čištění pc poradit. Pokud jej ovšem svěříte profesionálům, vyplatí se to. Především notebooky vyžaduje i napastování a vysávání uvnitř, k němuž se sami dostanete jen velmi složitě. Rozmontování notebooku by přece jenom měl řešit specialista. Vyhnete se tak jakýmkoli potenciálním problémům.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *