Čištění pc od prachu
24/03/2016
Kategorie: Novinky, Tipy a triky

Jak vyčistit počítač od prachu

Jakákoli elektronika má svou životnost. Vydrží tedy pouze určitou stanovenou dobu. Pokud se ale budete o konkrétní přístroj starat, může být ve skvělém stavu skutečně dlouho. Typický je v tomto ohledu například počítač. Notebook anebo stolní provedení pc si vyžadují speciální péči, a to zejména v podobě pravidelného odstraňování prachu. Nevíte-li, jak byste měli postupovat, jste na správné adrese. Nabídneme vám totiž několik cenných rad.

Otírejte pravidelně prach z povrchu pc

Nejen nečistoty, ale i prach je zapotřebí pravidelně utírat. Na povrchu počítače jsou stopy prachu poměrně dobře viditelné a patrné budou již za několik dní. Učinit tak můžete za pomocí jemně navlhčeného hadříku. Mnohdy bohatě postačí i jeho suchá podoba. S vodou se to nesmí přehnat, jinak můžete pc zničit. Výbornou volbou jsou vlhčené papírové ubrousky. Nakupte si jich do zásoby, jelikož hlavně větší počítače a monitory zvýší jejich spotřebu. Sami určitě víte kolik je palec, takže si vše podle velikosti monitoru pohodlně vypočítáte.

S vysavačem opatrně

Jestliže budete chtít vysát prach dokonale, můžete si vzít na pomoc vysavač. Právě on totiž dokáže prach dokonale eliminovat. Určitě je třeba počítat s tím, že byste jej měli přepnout na minimální výkon. Většina přístrojů, jako například modely Parkside, tuto možnost nabízí. Rozhodně si dejte pozor při vysávání v okolí pevného disku, který lze poškodit i při vzniku statické energie.

Profesionální čištění je jistota

Je vcelku jasné, že spolehlivá poradna na internetu vám dokáže s různými druhy čištění pc poradit. Pokud jej ovšem svěříte profesionálům, vyplatí se to. Především notebooky vyžaduje i napastování a vysávání uvnitř, k němuž se sami dostanete jen velmi složitě. Rozmontování notebooku by přece jenom měl řešit specialista. Vyhnete se tak jakýmkoli potenciálním problémům.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.