Plastová okna
24/03/2016
Kategorie: Exteriér, Novinky, Okna a dveře

5 hlavních výhod plastových oken a dveří

Uvažujete o výměně oken i dveří a nevíte, zdali volit plastové, dřevěné anebo hliníkové provedení? Pokud je vaše odpověď na tuto otázku kladná, jste na správné adrese. V následujících řádcích se totiž zaměříme na plastová okna a uvedeme si pět základních výhod, díky kterým jsou mezi veřejností tolik oblíbená.

Jasná jednička v energetické účinnosti

Jedním z nejčastějších důvodů pro pořízení plastových oken je bezesporu jejich maximálně těsnost a tepelně- izolační vlastnosti. Na rozdíl od starých dřevěných rámů jsou plastové schopny dokonale těsnit, díky čemuž prakticky nedochází skoro k žádným tepelným únikům. V zimě tak logicky ušetříte na vytápění interiéru, a to nemalé částky. Pokud navíc zvolíte trojskla, eliminujete potenciální úniky úplně. Ve srovnání s dřevěnými nebo hliníkovými rámy jsou na tom ty plastové z pohledu izolace úplně nejlépe. Vynikající práci odvedou plastová okna i v letním období, kdy naopak nevpustí do vnitřních částí objektů horký vzduch zvenčí. Při využití moderní klimatizace si tak v interiéru vytvoříte dokonalé klima.

Plastová okna

Optimální poměr mezi cenou a výkonem

Moderní plastová okna a dveře jsou optimální i z pohledu poměru mezi cenou a celkovým výkonem, tedy užitnými vlastnostmi. Celý svůj životní cyklus vám budou šetřit peníze za vytápění domu, přičemž jejich pořizovací cena je bezkonkurenčně nejnižší. Dřevěná i hliníková okna jsou dražší. U dřevěných se pořizovací cena pohybuje zhruba o 20- 30 % více. Hliníková jsou dražší přibližně o 30 %.

Minimální údržba

Kdo by si nepamatoval na pravidelné natírání dřevěných rámů oken? Při jeho opomenutí docházelo k odlupování laku a degradaci jeho kvality, což vedlo k vyšším únikům tepla. I nová dřevěná okna je zapotřebí přibližně každé dva roky opatřit lazurou a každých 5 let je kompletně přelakovat. Plast je maximálně odolný jak vůči negativním vlivům počasí, tak i UV záření. Hladký povrch zajistí naprostý komfort při utírání prachu a nečistot. Bohatě vám postačí roztok vody a nějakého čisticího prostředku.

Plastová okna

Maximální životnost samozřejmostí

Zmínit bychom měli i vysokou životnost plastových oken a dveří. Jsou rezistentní vůči zkroucení a nabízí také dlouholetou funkčnost. Co se týká samotné doby, po kterou vydrží ve stejné kvalitě, tradičně se udává 50 let. Jedná se ovšem jen o orientační číslo, jelikož většinou dokážou přečkat i mnohem delší časový úsek. Jejich hodnota rozhodně po čase neklesá podobně, jako je tomu u jiných součástí objektu.

Sázka na ekologii

Celkem 40 % kompletní světové spotřeby ropy i plynu připadne na topení. Na výrobu plastových produktů připadnou přitom pouze 4 %. U plastových oken a dveří se můžete spolehnout na jejich stoprocentní recyklovatelnost. Ta se ovšem řeší jen zřídkakdy, jelikož okna vydrží ve vysoké kvalitě velmi dlouho funkční.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.