Plastová okna

5 hlavních výhod plastových oken a dveří

Uvažujete o výměně oken i dveří a nevíte, zdali volit plastové, dřevěné anebo hliníkové provedení? Pokud je vaše odpověď na tuto otázku kladná, jste na správné adrese. V následujících řádcích se totiž zaměříme na plastová okna a uvedeme si pět základních výhod, díky kterým jsou mezi veřejností tolik oblíbená.

Jasná jednička v energetické účinnosti

Jedním z nejčastějších důvodů pro pořízení plastových oken je bezesporu jejich maximálně těsnost a tepelně- izolační vlastnosti. Na rozdíl od starých dřevěných rámů jsou plastové schopny dokonale těsnit, díky čemuž prakticky nedochází skoro k žádným tepelným únikům. V zimě tak logicky ušetříte na vytápění interiéru, a to nemalé částky. Pokud navíc zvolíte trojskla, eliminujete potenciální úniky úplně. Ve srovnání s dřevěnými nebo hliníkovými rámy jsou na tom ty plastové z pohledu izolace úplně nejlépe. Vynikající práci odvedou plastová okna i v letním období, kdy naopak nevpustí do vnitřních částí objektů horký vzduch zvenčí. Při využití moderní klimatizace si tak v interiéru vytvoříte dokonalé klima.

Plastová okna

Optimální poměr mezi cenou a výkonem

Moderní plastová okna a dveře jsou optimální i z pohledu poměru mezi cenou a celkovým výkonem, tedy užitnými vlastnostmi. Celý svůj životní cyklus vám budou šetřit peníze za vytápění domu, přičemž jejich pořizovací cena je bezkonkurenčně nejnižší. Dřevěná i hliníková okna jsou dražší. U dřevěných se pořizovací cena pohybuje zhruba o 20- 30 % více. Hliníková jsou dražší přibližně o 30 %.

Minimální údržba

Kdo by si nepamatoval na pravidelné natírání dřevěných rámů oken? Při jeho opomenutí docházelo k odlupování laku a degradaci jeho kvality, což vedlo k vyšším únikům tepla. I nová dřevěná okna je zapotřebí přibližně každé dva roky opatřit lazurou a každých 5 let je kompletně přelakovat. Plast je maximálně odolný jak vůči negativním vlivům počasí, tak i UV záření. Hladký povrch zajistí naprostý komfort při utírání prachu a nečistot. Bohatě vám postačí roztok vody a nějakého čisticího prostředku.

Plastová okna

Maximální životnost samozřejmostí

Zmínit bychom měli i vysokou životnost plastových oken a dveří. Jsou rezistentní vůči zkroucení a nabízí také dlouholetou funkčnost. Co se týká samotné doby, po kterou vydrží ve stejné kvalitě, tradičně se udává 50 let. Jedná se ovšem jen o orientační číslo, jelikož většinou dokážou přečkat i mnohem delší časový úsek. Jejich hodnota rozhodně po čase neklesá podobně, jako je tomu u jiných součástí objektu.

Sázka na ekologii

Celkem 40 % kompletní světové spotřeby ropy i plynu připadne na topení. Na výrobu plastových produktů připadnou přitom pouze 4 %. U plastových oken a dveří se můžete spolehnout na jejich stoprocentní recyklovatelnost. Ta se ovšem řeší jen zřídkakdy, jelikož okna vydrží ve vysoké kvalitě velmi dlouho funkční.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *